DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş'tan sert mesajlar

Selahattin Demirtaş, Kazlıçeşme mitinginde 'her yere destek için HDP'ye bir oy vermek yetecek,' dedi...

30.05.2015 18:15:26

Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş partisinin İstanbul Kazlıçeşme'deki mitinginde konuştu. Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'nu ve baraj sorununu eleştirerek sert mesajlarda bulundu.HDP'nin ülkeyi yönetebilecek duruma geldiğini belirten Demirtaş, "Her yere destek için HDP'ye bir oy vermek yetecek. Biz artık ülkeyi yönetebilecek duruma geldik. Nitelikli bir kadro hareketi ile ülkemizi yönetmeye talibiz artık." dedi.

Demirtaş'ın konuşmasından satırbaşları:

Biz bu duruşumuzdan vazgeçmeyeceğiz. Yenikapı'da bir araya gelecek olan halk bizim düşmanımız değil.

"TÜRKİYE'DE HERGÜN KAN DÖKÜLEN BİR SEÇİM YAŞANACAKTI"

Bizler HDP olarak siyaseti başarılı olarak yürütmemiş olsaydık, sabırla hareket etmemiş olsaydık, Türkiye'de hergün kan dökülen bir seçim yaşanacaktı. Buna asla izin vermedik. Sandıktan daha kıymetli olduğuna inandığımız için.

7 Haziran akşamı barışı hakeden herkese zafer armağan etmek istiyoruz. İstanbul ayağa kalkmışsa yıkılmıştır o baraj artık. Bölgemizde de bütün Ortadoğu'da barışın garantisi olacağız. Daha güçlü bir HDP, Suriye'de de Irak'ta da barışa biraz daha yaklaşmak demektir.

"PARLAMENTO ARTIK SAVAŞ KARARI ALMAYACAK"

Emekçiler, ezilenler bütün kimlik ve inançlarımızla parlamentoda olursa o parlamento artık savaş kararı alamayacak. Her yere destek için HDP'ye bir oy vermek yetecek. Biz artık ülkeyi yönetebilecek duruma geldik. Nitelikli bir kadro hareketi ile ülkemizi yönetmeye talibiz artık.

Tek rengi dayatanlar Türkiye'ye hakaret ediyorlar. HDP'siz bir parlamentoda ancak gri olur, tek renk olur.

"KADIN BAŞBAKAN İSTEMİYOR MUSUNUZ?"

Bizler aynı zamanda bir kadın partisi, kadın özgürlük hareketiyiz. Kadınların parlamentoda sesi gür çıksın istiyorsanız daha fazla kadını parlamentoya göndermek istiyorsanız onun tek adresi HDP.

Bir HDP'li kadın eş başbakanımız olsun istemiyor musunuz? Türkiye artık eş başbakanlıkla yönetilecek. Taşeron işçiliği bu şekilde tarihe karışacak. Alın teri ile ülkeyi var edenler. Tarlada, atölyelerde çalışanlar, işçiler parlamentoda olsun hırsızlar değil.

HDP bunların tamamıdır. İşçidir, üretendir. Bizler Meclis'e demeye hazır mıyız? Yaşadıklarımız kabus olabilir ama 7 Haziran'da HDP barajı aşmışsa o kabus ortadan kalkacak, rüyalarımız gerçek olacak.

"DÜŞÜNÜNKİ BAŞBAKAN..."

Partileri baraj altında bırakmaya çalışarak demokrasi olmaz. Düşünün ki bir ülkenin başbakanı işi gücü bırakmış en demokratik güç parlamento dışında kalsın istiyorlar. HDP'ye oy vermeyin kime verirseniz verin diyorlar.

"AKILLILAR, ÇILGINLARI DURDURACAK"

Başkanlık sistemi sevdalılarını durdurmak istiyorsanız tek çaremiz var HDP. Oyu verirken bütün kardeşlerim bu aritmetiğe göre karar vermelidir. Bütün Türkiye olarak sorunlarımızı katmerli yaşamaya devam edeceğiz. Artık bu çılgınları durdurabilecek akıllılar olacak parlamentoda. Akıllılar bu çılgınları durduracak.

"KİMLERLE PAZARLIK YAPTILAR"

Sadece ezilenleri düşüneceğiz. Bu ülkenin yurtdaşlarını eşit yurtdaşlık temelinde buluşturacağız. Bizi kirli proje olarak sunanlar kendilerine baksınlar. 2002'den önce kimlerle pazarlık yaptılar. Bunun hesabını veremeyenler HDP'yi suçluyorlar. Bunlara verilecek en büyük ders dinlememek, izlememek.

HDP'nin çalışanları ne diyorsa inanın, doğru söylüyorlar. Sizler , genç arkadaşlarım ülkenin geleceği sizlerin elinde. Sizin bir partiniz var. HDP var. Kandilli rasathanesi bile yanlış alarm verdi. Kazlıçeşme titretiyor, siz titretiyorsunuz.

"OY VERMENİN SON GÜNÜ"

Yurt dışında yarın oy vermenin son günü. Halen oy vermemiş olanlar olabilir. Kanada'da Avustralya'da Avrupa'da Rusya'da yaşanyan kardeşlerim. Henüz kullanmadığınız bir oy Türkiye'nin kaderini belirleyecek bir oydur.

Siz arkadamızda olduktan sonra biz bütün Türkiye'yi değiştireceğiz. Değişmeyen dönüşmeyen sadece yaradandır. Bizler fikirlerimizi eleştiriye açık tutmadığımız müddetçe saplandığımız yerde kalırız.

"BU UTANÇTIR"

Sandığı koruyacak güç biziz. Ülkemizde oyların çalınabileceğine dair bir korku var. Bu utançtır. Türkiye'yi bu utançtan kurtarmanın yolu da yine HDP'dir. Bizler Meclis'e ve bizler HDP olarak ülkemizde demokrasiyi kurmaya hepimizin yolu açık olsun.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

k.çetin

n.f. dediği doğru ancak ;kaybolacak olan f.gülen

musa

kadın başbakan istemiyoruz. asıl utanç sizin ev ev dolaşıp insanları tehdit etmenizdir. Kan dökmenizdir.

ali çiçek

Amerika seni fazla dolduruşa getirmiş Anlaşılan. Çok şiştin patlaman yakındır. Amerika da seni kurtaramayaCak. Fırsatın olursa ÇiprasIn yanına kaçarsın sılhoooo...

bekir

Şırnak'ın İdil ilçesine bağlı Kozluca (Xenikê) köyünde HDP'lilerin silahlı saldırısı sonucu HÜDA PAR üyeleri Muhammed Şerif Şimşek (35) ve A. Celil Talayhan'ın (37) şehid edildi.

vatan

HDP/PKK'nin İslam'a ve Müslümanlara asla tahammül edemeyen ve kanla beslenen bir yapıdır

Görüş Bildir Bizimle Paylaş