DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş'tan katledilen HÜDA - PAR'lılar için açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şırnak'ta iki HÜDA - PAR'lının yaşamını yitirdiği olayla ilgili konuştu

7 Yıl Önce
2015-05-29 20:05:43

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Bursa mitinginde konuştu.

Demirtaş, Şırnak'ın İdil ilçesinde HDP'li olduğu iddia edilen grubun silahlı saldırısı sonrası katledilern HÜDA-PAR üyeleri ile ilgili "Şuraya gelirken birkaç dakika önce üzücü bir haber aldım. Şırnak İdil'de bir köyde seçim çalışması nedeniyle köylüler arasında bir kavga yaşanmış. İnşallah yanlış bilgidir ama iki yurttaşımız yaşamını yitirmiş, yaralılar var. Kimdiler, siyasi kimlikleri nedir, henüz bilmiyorum. Ama kim olursa olsun büyük bir acıdır. Orada yaşamını yitiren kardeşlerimize buradan Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı ve sabır dileklerimi iletiyorum. Bütün halkımıza bu konuda dikkatli, duyarlı olmaya davet ediyorum" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ali Kemal

Ölenler HDP li olsaydı açıklaman nasıl olurdu merak ediyorum

efe fazlı

Bunların başa gelmesiyle birlikte doğuda müslüman halka büyük acılar yaşatacaklar bizim kürt halkı hala nasıl gözünü açamıyor anlamıyorum . nasıl bu kafirleri destekliyorlar aklım almıyor.ama ne yapsınlar doğude her 5 10 köye pkk yerleştirmişler halkın gözünü korkutuyorlar. sürekli tehdit altındalar.

M

yarin asla ölmez gibi. sen henüz bilemedigin olayi ama kaç gün önceden biliyordun, planini kaç ay önce yaptin. Eli kanli terörist, sana dokunulmazlik taniyan devlete, ve yedigin kaba ettigine bak. Allah hainleri munafiklari ve kafirleri bildigi gibi etsin!

serdar

Bu alacakların tavrı hiç değişmiyor kimden olduklarını kimliklerini bilmiyorum diyor Allahın izni ile bu sefer Yasin börülcesi meselesinde olduğu gibi ucuz yirtamayacaksin

...

Lanet gelsin senin demokratligina batidaki mazlum rolüne doğudaki zalimligine

CK

Olum, olume adanmis bedenler bunuda gorsene ey medya doganlar sahinler, bunlarmi baris taraftari iste parlattiginiz her gun cilaladiginiz kisiler bunlar bunlar oldurmeyi cok iyi bilirler oldururler.bu zihniyet bu cografyaya ne verebilirler goz yasi ve kandan baska.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş