DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş'tan CHP ve MHP'ye sitem

Ramazan ayının ilk iftar programına Diyarbakır'da katılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, CHP ve MHP'ye yüklendi.

7 Yıl Önce
2015-06-19 01:38:50

Diyarbakır'da belediye tarafından kurulan iftar çadırında iftarını açan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, koalisyon tartışmalarına değinerek, "Bazı partilerin milletvekilleri özellikle kendilerine her mikrofon uzatıldığında, partimize hakaret ederek, partimizin meşrutiyetini tartışmaya açarak konuşmalarına başlıyorlar. Bunlara şunu söylemek istiyorum. Eğer HDP barajı geçemeseydi, siz şu anda koalisyon falan tartışıyor olmayacaktınız... Eğer barajı aşmamış olsaydık şu anda AKP'nin tahakkümü altında eziliyor olacaktınız. Muhtemelen genel başkanlarınız istifa sürecini yaşıyor olacaktı ve siz yeni genel başkanlarını tartışıyor olacaktınız. HDP'ye verilen oyların değerini biraz bilseniz, meşrutiyet kaynağının halk olduğunu idrak edebilseydiniz daha iyi olur." dedi.

Dicle Haber Ajansı'nın haberine göre, iftarını açan Demirtaş, iftar çadırından ayrıldığı sırada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Koalisyon tartışmalarına değinen Demirtaş, teamül gereği AKP ile CHP'nin ilk önce koalisyon görüşmesi yapacağını belirterek "Biz de diyoruz ki bu iki parti, temel prensiplerde bizim de benimsediğimiz, bizimde savunduğumuz, partimizi de kucaklayabilecek temel ilkelerde anlaşabilirlerse biz böylesi bir koalisyonun çalışabilmesi için, hızlı çalışması için dayanışma içerisinde oluruz, destek sunarız diyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ok

Hedef suriyeyi bosltmak ypg basa cekmek , uzun vadede turkiyenin karsisina cikarmak. Sozde musluman Muslumani vurunca ummet sesini cikartmaz, bu yuzden nufusun kirilmasi ve goce zorlanmasi sozde musluman orgutler tarafindan yapilacak. Turkiye ani surpriz ypg nin esit zamanda 100 tane karargahini ve depolarini vurmassa 1 yil sonra belaya davet cikarmis olur!

Beyaz Zenci

Senin kafa hiç çalışmıyor Selo. Hala Ak partiye saldırarak diğerlerini yanına çekmeye çalışıyorsun. Oyun bitti anlasana. Onlar politikayı senden daha iyi bilirler, köprüyü geçene kadar sana dayı derler. İkinci olarak merak ettim sen oruç tutuyor musun? Bunu da şunun için soruyorum; sen Kürt halkımızı kandırıyorsun diğer siyasiler de seni. Niye alınıyorsun ki? Kendine yapılmasından hoşlanmadığın bir şeyi başkasına yapmayacaksın. Halkımıza el uzatan bir partiyi ve liderine saygısızlık etmeyeceksin ki sana da edilmesin. Haydi yürü işine.

enes

Eee yeni mi anladın demirtaş. Şimdi kara kara düşünürsün.

hakan

selahattin demirtaş neden ısrarla chp+mhp koalisyonu üzerinde duruyor,neden acaba,sayın bahçeli akp ve erdoğanın çözüm süreci ile doğu ve güneydoğuda bir kürt devletine zemin hazırlıyor derken demirtaş neden akp ile hükümet olma kolaylığını seçmiyor,böylece hükümet ortağı olarak ideallerini yani kürt devleti kurma temelini atmak daha kolay değilmi,akp+hdp ortalığında pasifize edileceğini ve kürt devleti idealinin ütapyadan öte gidemeyeceğini okyanus ötesindeki baron hocaları kulağına fısıldamışlardır,

Edip

Selahattin Demirtaş ve mensup olduğu siyasi zihniyetin Hak hukuk özgürlük söylemi/ talebi tamamen bir aldatmacadan ibarettir. Tek mücadele alanları anti İslam dır. Bu uğurda Kemalist ve milliyetçilerle her türlü diyaloğa dünden hazırlar. Bu zihniyetin suriye ve ıraktada ki yansıması da aynıdır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş