SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO

Demirtaş mahkemeye dilekçe gönderdi

HDP'li Selahattin Demirtaş, bugün ilk kez Ankara'da yargılanacağı davada mahkemeye 12 sayfalık dilekçe göndererek, duruşmaya bizzat katılmak istediğini belirtti.

Demirtaş mahkemeye dilekçe gönderdi
07.12.2017 11:49:12

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 4 Kasım 2016 tarihinden bu yana tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bugün ilk kez Ankara'da yargılanacağı davada mahkemeye 12 sayfalık dilekçe göndererek, duruşmaya bizzat katılmak istediğini belirtti.

DHA'nın haberine göre; HDP Genel merkezi, Demirtaş'ın bugün yargılanacağı Ankara 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne 12 sayfalık bir dilekçe yazdığı ve dilekçesinde duruşmaya bizzat katılmak istediğini belirttiğini bildirdi.

Demirtaş, 12 sayfalık dilekçesinin sonunda mahkemeden şu isteklerde bulundu:

- SEGBİS konusunda CMK 196/4'ün değil, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHS) 6'ncı maddesinin esas alınarak, soyut yasa maddesi uyarınca ve gerekçesiz bir şekilde SEGBİS üzerinden duruşmaya katılmama yönünde verilen hukuka aykırı kararın geri alınmasını, duruşmada hazır edilmeme karar verilmesini,

- Savunmamı üstlenecek yüzlerce avukat için yer tahsisini,

- Duruşmayı izleyecek aile, sosyal çevrem, basın, yerli ve yabancı izleme heyetleri, HDP Genel Merkez, il ve ilçe teşkilatlarından gelecek izleyiciler dikkate alınarak salonun tahsisini,

- Duruşmada, avukatlarımla birlikte ve fiziksel yakınlık içerisinde oturacak şekilde salonun düzenlenmesini,

- Duruşmada, dizüstü bilgisayar, tepegöz vb. araçlarla görsel savunma yapacağımdan, salonun bu teknik imkanlarla donatılmasını,

- Binlerce belge içeren yüzlerce dosyadan ibaret savunma araçları ile duruşmaya katılacağımdan, savunmamı yapacağım yere, önümde duracak şekilde ve makul büyüklükte bir masa konulmasını talep ediyorum.


      YORUM YAZ

  YORUMLAR

  / 07.12.2017 12:11:30
  Demirtaş yargılanırken bari şov yapayım diye mahkemeden alt yapı istemekte. Derdini sen kendi kendine anlat.. Önce ölüm emrini verdiğin ellerinde silah olmayan ve canice katledilen insanların hesabını ver, bunun için ne yüzlerce avukata nede şuna buna ihtiyaç var..
  Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
  TİMETÜRK SON HABERLER
  ÇOK OKUNANLAR
  TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
  SON YORUMLANANLAR