DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş: İzin vermeyeceğiz

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, 'Çözüm Süreci, çözüm masası, demokratik barış süreci, asla bozulmasına izin vermeyeceğiz. Barışın teminatı HDP'dir' dedi.

7 Yıl Önce
2015-05-09 20:15:23

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisince PTT Kavşağı'nda düzenlenen mitingde konuştu.

HDP'nin halkın adaletini, eşitliğini, kardeşliğini, barışı savunduğunu ifade eden Demirtaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkenin barışını da bizler kuracağız. Şundan şüpheniz olmasın. Çözüm Süreci, çözüm masası, demokratik barış süreci, asla bozulmasına izin vermeyeceğiz. Barışın teminatı HDP'dir. İçiniz rahat olsun asla ve asla bu ülkede yeniden savaşın başlamasına müsaade etmeyeceğiz. AKP'nin provokasyonlarına, geri adım atmasına, çark etmesine rağmen bu ülkede barışı sağlayacağız. Bingöl dağlarında kurşun sesi olmayacak, kuşların sesi olacak. Bunun teminatı sizsiniz. Dolmabahçe mutabakatının teminatı sizsiniz. Çözüm Süreci her halükarda HDP'nin başarıyla birlikte çok daha güçlü bir şekilde yürüyecek, ilerleyecektir."

"İnanç merkezlerimiz en güzel hizmeti hak ediyorlar"

Demirtaş, HDP'nin halktan büyük bir destek alarak, Türkiye'de siyaseti değiştirecek büyük bir gücü ortaya çıkarması halinde Ortadoğu'nun kaderinin değişeceğini, ezilenlerin umudu olacaklarını ileri sürdü.

HDP'nin, İslamiyet başta olmak üzere bütün inançların özgürce, layıkıyla yaşatılmasından yana olduğunu dile getiren Demirtaş, "Camilerimiz, ibadethanelerimiz, inanç merkezlerimiz en güzel hizmeti hak ediyorlar. Bu Diyanet ve bunlar hizmet veremediği için ayrımcılık yaptığı için biz bunları değiştireceğiz diyoruz. Daha özgürlükçü, bütün inançlara eşitlikçi yaklaşan, İslamiyet'e de hak ettiği değeri veren bir sistem kuracağız" ifadesini kullandı.

"Sen de karşıysan gel beraber karşı olalım"

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugüne kadar başkanlık sistemini hiç savunmadığını ileri süren Demirtaş, "Ahmet Davutoğlu, Sayın Başbakan, seçim beyannamesine ben ellerimle başkanlık sistemini yazdım dedi. Peki, 25-30 tane miting yaptın, televizyon programlarına çıktın bir tane de bile başkanlık sistemini neden savunmuyorsun? Sen de karşıysan gel beraber karşı olalım." dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş