DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

19:59:00

İftar vakti

BURSA

19:57

04:34
19:57
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:41

04:20
19:41
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:25

04:04
19:25
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:08

03:46
19:08
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

18:54

03:44
18:54
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

19:59:00

İftar vakti

ANKARA

19:41

04:20
SAHUR
19:41
İFTAR

ERZURUM

19:08

03:46
SAHUR
19:08
İFTAR

Demirtaş, AK Parti iddiası için net konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayında AK Parti ile koalisyon iddialarını yanıtladı...

22.05.2015 00:50:42

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet'ten Can Dündar'ın gündeme getirdiği AK Parti ile koalisyon iddilarına Hayat TV ekranlarında cevap verdi. Demirtaş, Can Dündar'ın "‘HDP dışarıdan desteğe sıcak" iddiasıyla ilgili net konuşarak "Can bey değer verdiğimiz bir arkadaşımızdır. Koalisyon yok. Başkaları buna rağmen benim izlenimim böyle derse bu kendisini bağlar," dedi.

Halkların Demokatik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hayat Televizyonu'nda Arif Koşar'ın moderatörlüğünde gazeteciler Fatih Polat, Özgür Mumcu ve Melis Alphan'ın sorularını yanıtladı.

Demirtaş, Cumhuriyet gazetesinde çıkan Can Dündar imzalı ‘HDP dışarıdan desteğe sıcak' haberiyle ilgili Malatya'daki seçim mitinginde “Cumhuriyet gazetesi ‘HDP parlamentoda AKP'yi dışarıdan destekleyecek' demiş. Net olarak, kötü niyet demeyeyim, yanlış anlama diyelim, HDP'nin görevi destek değil, AKP'nin burnunu sürtmektir” demişti.

AK PARTİ İLE KOALİSYON İDDİALARINA NET CEVAP

Can Dündar da bugün Demirtaş'a yanıt olarak ‘Cumhuriyet kötü niyetle haber yapmaz' başlıklı yazısında aktarılanın bir izlenim olduğunu belirtti. Demirtaş, konuyla ilgili yaptığı ikinci açıklamada  “İçeriden dışarıdan AKP ile yol almıyoruz. Çözüm sürecini yürütmek sürdürmek istiyorlarsa çözüm sürecinin muhatabıyız, bunun sürdürülmesi için çabalarız. Can bey değer verdiğimiz bir arkadaşımızdır. Koalisyon yok. Başkaları buna rağmen benim izlenimim böyle derse bu kendisini bağlar. Bizim politikamızda böyle bir koalisyon yok." dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

AZAD

SAYIN EDİTÖR ALLAH RIZASI İÇİN BU YORUMU AKP YÖNETİCİLERİNİN GÖZLERİNE SOKMAYA ÇALIŞIN.ŞAHSIM OLARAK DEFALARCA AKP VAN PARTİSİNE YÜKSEKOVA DAKİ HACI İRFAN ATSIZ IN ŞEHADETİYLE İLGİLİ DUYURMALARINI İSTEDİM BENİ MUHATAP DAHİ ALMADILAR.AKP KENDİ ELLERİNDKI ARGUMANLARI ASLA KULLANMADIM. NE İŞE YÜKSEKOVA HAVAALANI AÇILIŞINDA BELKİ GÜNDEME GELİR SANDIK YİNE DEĞİNMEDİLER .HACI İRFAN ATSIZ BU LEGAL MALUM ÇETE TARAFINDAN SIRF RABBİM ALLAHIM DEDİĞİ İÇİN ŞEHİT EDİLDİ.FAKAT NEDENSE HÜKÜMET SAĞIR KESİLDİ.FAKAT MERSİNDE OKUYAN ÖZGECANIN KATLİAMI İSE HDP SANKİ AKP SEBEP OLMUŞ GİBİ ÇOK GÜZEL ÇARPIŞMASI

enes

Anlaşılan fena gaza gelmiş

Görüş Bildir Bizimle Paylaş