DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

18,5700 ₺

EURO

18,3338 ₺

ALTIN

1.015,35 ₺

BİST

3.392,13 ₺

Demirtaş, AK Parti iddiası için net konuştu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, canlı yayında AK Parti ile koalisyon iddialarını yanıtladı...

8 Yıl Önce
2015-05-22 00:50:42

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet'ten Can Dündar'ın gündeme getirdiği AK Parti ile koalisyon iddilarına Hayat TV ekranlarında cevap verdi. Demirtaş, Can Dündar'ın "‘HDP dışarıdan desteğe sıcak" iddiasıyla ilgili net konuşarak "Can bey değer verdiğimiz bir arkadaşımızdır. Koalisyon yok. Başkaları buna rağmen benim izlenimim böyle derse bu kendisini bağlar," dedi.

Halkların Demokatik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hayat Televizyonu'nda Arif Koşar'ın moderatörlüğünde gazeteciler Fatih Polat, Özgür Mumcu ve Melis Alphan'ın sorularını yanıtladı.

Demirtaş, Cumhuriyet gazetesinde çıkan Can Dündar imzalı ‘HDP dışarıdan desteğe sıcak' haberiyle ilgili Malatya'daki seçim mitinginde “Cumhuriyet gazetesi ‘HDP parlamentoda AKP'yi dışarıdan destekleyecek' demiş. Net olarak, kötü niyet demeyeyim, yanlış anlama diyelim, HDP'nin görevi destek değil, AKP'nin burnunu sürtmektir” demişti.

AK PARTİ İLE KOALİSYON İDDİALARINA NET CEVAP

Can Dündar da bugün Demirtaş'a yanıt olarak ‘Cumhuriyet kötü niyetle haber yapmaz' başlıklı yazısında aktarılanın bir izlenim olduğunu belirtti. Demirtaş, konuyla ilgili yaptığı ikinci açıklamada  “İçeriden dışarıdan AKP ile yol almıyoruz. Çözüm sürecini yürütmek sürdürmek istiyorlarsa çözüm sürecinin muhatabıyız, bunun sürdürülmesi için çabalarız. Can bey değer verdiğimiz bir arkadaşımızdır. Koalisyon yok. Başkaları buna rağmen benim izlenimim böyle derse bu kendisini bağlar. Bizim politikamızda böyle bir koalisyon yok." dedi.

.

YORUMLAR (1)

enes

Anlaşılan fena gaza gelmiş

Görüş Bildir Bizimle Paylaş