DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Demirtaş, 100 küresel düşünür listesinde

Ünlü dış politika dergisi Foreign Policy'nin 100 küresel düşünür listesine Selahattin Demirtaş da girdi...

7 Yıl Önce
2015-12-02 02:40:37

ABD'nin merkezli dış politika dergilerinden Foreign Policy'nin 7 yıldır her sene düzenlediği en etkili 100 küresel düşünür arasına bu yıl Türkiye'den sadece HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ''Erdoğan'ın hayalini yıkan'' tanımıyla yer aldı. 

Haberdar'ın haberine göre; geçmişte Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu'nun da girdiği listeye Demirtaş, ''meydan okuyucular'' kategorisinde ve ''Erdoğan'ın hayalini yıkan'' tanımlamasıyla girdi.

Dergi, Demirtaş'ı şöyle tanıttı: ''42 yaşındaki avukat HDP'nin liderliğini yaparak Haziran seçimlerinde yeterince koltuk kazanarak Erdoğan'ın yasama içinde çoğunluğu kazanmasının önüne geçti. HDP'nin cazibesini genişletti, partinin sadece Kürt çıkarlarını değil ayrıca liberalizm, kadın, gay hakları, çevre ve Erdoğan'ın otoriterliğine karşıtları da temsil etmeye başladı. Cumhurbaşkanı (Erdoğan) Demirtaş'ı ''terör örgütü arkasında duran'' biri olarak resmetmeye çalıştı. Demirtaş'ın fikirleri, karizması ona ''Kürt Obama'' takma ismini kazandırdı ve kafası karışık Erdoğan'a meydan okumaya devam ettiği Türkiye'nin siyasi atmosferine fırlattı.''

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (16)

ecevit

Dogru bir karar olmus

oflu

yürekli insan,adil bir seçim olsa ülkeyi yönetecek tek insan

Hasan

Komik!

haydar

Daha burnunun ucunu göremeyen, anaokulu öğrencisi gibi sürekli kulağı çekilen bildiğin iradesiz bir tıfılı zaten ancak Avrupalılar pohpohlar. İşi gücü kendi yaşadığı ülkeyi satıp emperyalistlerin kapısında dilenmek olan biri.Tamamen kasıtlı ve politik bir liste. Ciddiye alınması bile abes olur.

azad ayaz

gururlaniyoruz tam isabet

kerem can

bu arada editör akpci olduğunuz herkes biliyor. madem eleştirileri yayınlamayacaksınız ne diye yorum yaz kısmını açıyorsunuz?

kerem can

aynı dergi tayyip ile davutoğlunu listede gösterdiğinde göğsünüz kabarıyordu

cındo

Lezbiyenler ve gaylardan bahsettiği için, o mel un dergide yer almış

Duman demir

Helal be selocan sonuna dek arkandayiz kürt halki seni ve yoldaslarini yanliz bırakmayacağız sonuna dek savasacagiz jibo kurdu kurdistan her bijin berxwadana kurdistan

ahmed nureddin

Sayin Demirtaşla kendi liderlerinizi karsilastirin ey türkcu irkcilar. Durustluk samimiyet vicdan adalet ilke ve akliniza gelebilecek her baslik altinda. Sonra da bu kriterleri gecen kimdir onu ortaya koyun. Ve iftira atip kir bulastirmaya calistiginiz bu yüce insandan af dileyin.Ćunku irkcilik butun damarlarinizda bir zehir gibi yayilmis.Aslinda sizin kininiz butun Kürtlere. Siz o kini kusuyorsunuz.

Ebumusab

Tebrik ediyorum. Kürtlerin gururusun. Irkći yaratiklar Kürt oldugun icin yine salyalarini akitmişlar kinlerini kusmuşlar. Ama bu irkcilar sunu da bilsin ki o listede bir de Kürt sanatci var. Sayin Luvy. Ha bu irkcilar ne yapiyor şimdi. Onlar Abd ve natoya yalvarmak ve yalakalik yapmakla mesgul. Ruslara yalvariyorlar Ruslarin onlari vurmamasi icin.

nazmi uçkan

olan geriye kalan 99 küresel düşünüre oldu.

garip

arkasını düşünüyor

alia57

Adam Amerikayla aynı şeyi düşünüyor: Türkiyeyi bölmek...Ödül alması normal...

ekol türk

Dünyanin 100 düsünürünün biride bu adamsa arkadaslar inanin bana kiyamet yakin.

sadosan

Adamı pazarlayacaklar. Tabiiki ilk 100 e koyacaklar. Yerel tabirle 'Gavur parasıyla beş kuruş etmez' Ama proje işte. Ya tutarsa.......... Ama balonların ömrü kısa. Hemen patlarlar. Püüüffffff......

Görüş Bildir Bizimle Paylaş