Değişim rüzgarları sürüyor: Suudi Arabistan'da ilk kadın futbol ligi!

Cemal Kaşıkçı cinayeti ile dünya gündeminden düşmeyen ve ABD yakınlaşan Veliaht Prens Selman yönetimindeki Suudi Arabistan’da yaşanan değişim rüzarı sürüyor. ‘Helal Disko’nun, sinemaların açılmasına, yabancı kadın şarkıcıların konserlerine izin veren Prens Selman yönetimi, şimdi de Ilımlı İslam adı altında kadın futbol ligine izin verdi.

2019-10-05 10:36:48

a2_19

Cemal Kaşıkçı cinayeti ile dünya gündeminden düşmeyen ve ABD yakınlaşan Veliaht Prens Selman yönetimindeki Suudi Arabistan'da yaşanan değişim rüzgarı sürüyor.

Ülkede büyük tepki çeken ‘Helal Disko'nun, sinemaların açılmasına, yabancı kadın şarkıcıların konserlerine izin veren Suudi Velihat Prensi Muhammed Selman yönetimi şimdi de Ilımlı İslam adı altında kadın futbol ligine izin verdi.

a1_18

6 KADIN FUTBOL KULÜBÜ KURULDU

Ukaz gazetesinin haberine göre, Suudi Arabistan Kitlesel Spor Federasyonu çatısı altında düzenlenen lige, Cidde'den 6 kadın futbol kulübü katılıyor.

6 Aralık'a kadar devam edeceği belirtilen lig kapsamında karşılaşmaların, Cidde'nin El-Mercan semtindeki stadyumda oynanacağı kaydedildi.

a3_17

a5_8

kupur_38

a4_12

 

 

 

YORUMLAR (0)