Davutoğlu ve Gül'ün kayyum açıklamalarına tepki: Bir kere çıkıp risk almadılar

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kayyum açıklamalarına, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tepki gösterdi.

2019-08-19 19:32:45

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri'ne kayyum atanması sonrası kararı eleştiren 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank isim vermeden tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan görevden alınmıştı. Bu karar sonrası 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Daha yeni seçilmiş belediye başkanlarının ‘bu şekilde' görevden alınmaları demokrasimiz için doğru olmamıştır" derken eski başbakan Ahmet Davutoğlu da işlemin ‘demokratik sistemin ruhuna aykırı‘ olduğunu savunmuştu.

"BİRİLERİNE ŞİRİN GÖZÜKMEK ADINA TERÖR YANDAŞI BELEDİYELER İÇİN DESTEK MESAJLARI YAYINLIYORLAR"

Gül ve Davutoğlu'nun bu tutumunu eleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Birilerine şirin gözükmek adına terör yandaşı belediyeler için destek mesajları yayınlıyorlar" diyerek eleştirdi. Bakan Varank, Twitter sayfasından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Yıllarca devletin üst kademelerinde bulunup her konuşmalarında sözüm ona devlet adamlığından bahsedenler, bir kere olsun kendi konforlu alanlarından çıkıp risk alamadılar. Bugün de yine birilerine şirin gözükmek adına terör yandaşı belediyeler için destek mesajları yayınlıyorlar. Aslolan, seçme ve seçilme hakkını kullanan vatandaşlarımızın yaşam hakkını savunmaktır. Millet iradesini Kandil'e peşkeş çeken; teröristler adına faaliyet yürüten; terör örgütlerine yardım ve yataklık yapanlardan hesap sormak, yasaların, hukukun ve demokrasinin gereğidir."

YORUMLAR (0)

İsmail Apak

TÜRKİYE DE RECEP TAYYİB ERDOĞAN'IN İKRAMIYLA CUMHURBAŞKANLIĞI VE BAŞBAKANLIK YAPMIŞ BU İSİMLERİN VATAN MİLLET GİBİ BİR KAYGILARI YOKTUR. BUNLAR TEK DERDİ SİYASİ İKBAL PEŞİNDE KOŞMAKTIR. BU GÜNE KADAR MİLLET VATAN ALEYHİNE YAPILAN HİÇBİR HUKUSUZLUĞU KINAMAMIŞLAR. TEK LAF ETMEMİŞLERDİR. MİLLE VE MEMLEKET HAYRINA BİLHASSA ÜLKENİN BEKASI İLE İLGİLİ KONULARDA HEP VATAN HAİNLERİNİ TERÖRİSTLERİ DESTEKLER MAHİYETTE BEYANLARDA BULUNMUŞLAR. HEP DERTLERİ HDP.LİLERİ PKK.LILARI SAVUNMAK OLMUŞTUR.BUNLAR ANCAK DIŞ GÜÇLERE HİZMET ETMEKTEDİRLER.

Hdp kapatılmalı terörü destekleyen partinin türkiye siyasetinde yeri yok demokrasi havarileri şunu bilmeli eli kana bulaşmış kapitalist emellerin hizmetkârlarına fırsat verilmeyecek.