DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

İSTANBUL

20:17:00

İftar vakti

BURSA

20:14

04:05
20:14
SAHUR
İFTAR

ANKARA

19:59

03:51
19:59
SAHUR
İFTAR

SİVAS

19:41

03:35
19:41
SAHUR
İFTAR

ERZURUM

19:25

03:17
19:25
SAHUR
İFTAR

HAKKARİ

19:10

03:18
19:10
SAHUR
İFTAR

İSTANBUL

20:17:00

İftar vakti

ANKARA

19:59

03:51
SAHUR
19:59
İFTAR

ERZURUM

19:25

03:17
SAHUR
19:25
İFTAR

'Davutoğlu'nun IŞİD itirafı beni ürpertti!'

Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki saldırıdan sonra Başbakan Davutoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmenin ayrıntılarını anlattı...

20.10.2015 01:06:46

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'daki saldırı sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını aktarırken önemli iddialarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın saldırıyla ilgili açıklamaları için de "Davutoğlu Ankara katliamına benzer katliamlarla ilgili zafiyetlere ilişkin itirafta bulundu, ürperdim" yorumunda bulundu.

İnternethaber.com'un derlediği bilgiye göre; Ankara'daki patlamaya ilişkin Samanyolu TV'ye konuşan Kılıçdaroğlu, dinlenen bir ismin takip edilmemesinin, siyasi otoriteden kaynaklandığını söyleyerek, olayla ilgili güvenlik zaafiyetinin bulunduğunu iddia etti. Bu konuda "gereğini yapın" talimatının verilmediğini de iddia eden Kılıçdaroğlu, IŞİD'in açıkça korunduğunu ileri sürerek şöyle konuştu;

"Davutoğlu görüşmemizde, burada kalsın dediği için ben açıklamıyorum. Konuşmada, bazı konuları ilk defa duydum. Emin olun ürperdim. Böyle bir şey olamaz dedim. Ankara katliamına benzer diğer katliamlarla ilgili. Daha fazla ayrıntı doğru değil. Zafiyetlerle ilgili itiraftı.

"SİYASİ OTORİTE IŞİD'İ KORUMUŞTUR"

Aslında polis tamamını, emniyet tamamını biliyor. Dinlenen bir adam takip edilmez mi? Güvenlik önlemini almak istiyorlar. Güvenlik önlemi alınmamasına ya da bunların tutuklanmamasına tek neden; siyasi otoritenin 'gereğini yapın' talimatını vermemesidir. Yani açıkça IŞİD'i korumuş olmasıdır. Bu bir gözlem değil çok açık ve net söylüyorum. Beceriksiz bir hükümet tarafından katliama uğradılar.

"DİGİTÜRK RTÜK KARARINI YERİNE..."

Çocuk kanalını bile yasakladılar. Böyle bir şey olabilir mi? bunların tamamı hukuksuz keyfi kararlar. Ben yaparım olur. Bütün bürokratlara sesleniyorum bunların hesabını vermek zorundasınız. Size hukuksuz bir talimat veriliyorsa bu hukuksuz talimatı size talimat veren organa bildirmek zorundasınız. Verdiğiniz talimat yasalara aykırıdır diye. Siz kalkıyorsunuz siyasi otoriterinin sözlü talebi üzerine  oturup karar veriyorsunuz bu televizyon kanallarını şuradan çıkar. Türkiye'de  bir dikta yönetimi var. Medya özgürlüğünü savunuyorsak,  bunun üstüne gideceğiz."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ramazan akpınar

El insaf! 7 Haziran seçimleri sonrasında, sizin tabirinizle 'Havuz Medyasının' tüm gazete ve televizyonlarına el konulacak açıklamasını yapan Gürsel TEKİN hala partinizde iken bu açıklamaları nasıl yapabiliyorsunuz? Bunun adı pişkinlik...

Hakki

Akp 2011 den beridir suriye de ne kadar sapık katil varsa hepsine her türlü desteği vermiş işid denen ruh hastası sapiklara bütün dünya terörist demesine rağmen bunlar hiçbir zaman dememişler onlara öfkeli sunniler demişler efendileri abd bastırınca da bir gecede ısidli mücahitler terörist olmuştur.

aslan

sayın abim bunların ne istediğini anlayabilen varmı? allah aşkına beri gelsin. insanların takip edilmesini mi istiyorsunuz edilmemesinimi. iç güvenlik yasası ile ilgili zırlamalarınızı ne çabuk unuttunuz, güvenlik zaafiyeti var demeye başladınız. bir gün öyle bir gün böyle, işine nasıl gelirse..

Devlet

Sayin Kilicdaroglu iste acikliyorsun ya daha ne kaldi .Sen Devlet sirrini sakliyamazsin cunku milli degilsin.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan