DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Davutoğlu'ndan Demirtaş'a cevap

Başbakan Davutoğlu, Demirtaş'ın Yüksekova Havaalanı ile ilgili sözlerine cevap verdi.

26.05.2015 19:13:26

AK Parti'nin Şırnak mitinginde halka hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova Havalimanı açılış töreninin ardından HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "Keşke Yüksekova Havaalanı'nın kurdelesini beraber kesebilseydik" sözlerine cevap verdi.

Demirtaş'ın PKK'nın şiddetini durdurmaya çabalamadığını söyleyen Davutoğlu, Demirtaş'a neden Kadıköy ve Şişli'de kullandığı dili kullanmadığını sordu:

"SORMAK GEREKMEZ Mİ.."

"Demirtaş bugün keşke o kurdeleyi birlikte kesseydik demiş. Sormak gerekmez mi yıllardır çalışan o işçilere neden saldırdılar? Niye engel olmadınız? Neden şiddete karşı durmuyorsunuz? Niye gelen her iş makinesini kırmaya çalışıyorsunuz?

"NİYE KADIKÖY'DEKİ DİLİ KULLANMIYOR"

Niye Kadıköy'deki dili kullanıp Şişli'deki dili kullanıp buralara gelip PKK'ya ve şiddet yanlılarına dönüp artık şiddeti terk edin demiyor. Demirtaş'ın sınav vaktidir. Eğer şiddete karşıysa bu saldırıları yapanları kınasın.

"GELİN BU ŞİDDETE SON VERELİM"

HDP'ye saldırı olduğunda biz kınıyoruz o ne yapıyor? Şimdiye kadar Demirtaş'ın ağzından AK Partililere saldırıda bir şey duymadık. Çağrıda bulunuyorum. Gelin bu şiddete son verelim."

MUHATABIMIZ MİLLETTİR

Seçim sonrasında en temek işimiz çözüm sürecini başarıya götürmektir. Ama çözüm sürecinde muhatabımız milletimizdir.
Kılıçdaroğlu, Kobani'den gelen Kürtleri de geri göndereceğim diyor. Demirtaş'tan cevap yok. Bize sığınan kimseyi geri göndermeyeceğiz.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

türkiye

mısırı karanlıklar kapladı. mısırı çok kötü günler bekliyor. mısır hz. musa zamanındaki Allahtan gelen belaların sosyal versiyonunu yaşayacak gibi.

M

Basbakanim, Allah içimi biliyor, ki aklimdan geçen tek sey su: Selahattin demirtas o kurdeleyi keske beraber kesseydik dediyse, beraber yapsaydik beraber ugrassaydik felan degil. onlar yapmis yapmasinada, keske kurdele kesilirken bende o karede olsaydimda seçim arifesi benimde elim biraz daha güçlü olsaydi. benide çalisiyor sanarlardi. yemin ederimki içinden geçen tek bu.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş