DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Davutoğlu Kürtçe Mevlid dinledi

Başbakan Davutoğlu, 'Eğer güzel bir şey söyleniyorsa Arapça da güzeldir, Türkçe de güzeldir, Kürtçe de güzeldir' dedi...

7 Yıl Önce
2015-05-28 02:19:33

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Eğer güzel bir şey söyleniyorsa Arapça da güzeldir, Türkçe de güzeldir, Kürtçe de güzeldir. Eğer çirkin bir şey söyleniyorsa eğer nefret üretilen bir şey söyleniyorsa şiddete yönelten bir şey söyleniyorsa Türkçe söylense de kötüdür, Kürtçe söylense de Arapça söylense de. Onun için dillerin hepsi azizdir, yeter ki bizi Allah'a tevhide ve Resulullah'ın muhabbetine yöneltsin" dedi.

Davutoğlu, Mardin'deki programı kapsamında Başbakanlık Başmüşaviri Hatem Ete'nin Yalım Mahallesi'ndeki bir yakınını evinde ziyaret ettikten sonra Kasimiye Medresesi'ne geçti. Başbakan Davutoğlu, burada Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen programda Kürtçe ve Türkçe okunan Mevlid-i Şerif dinledi. Programda Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Mevlithanlar, Kürtçe beyitler okudu.

Programa katılan cemaate teşekkür eden Davutoğlu, Ezan-ı Muhammedi ile Kuran-ı Kerim, güzel Kürtçe ve Türkçe ile Mevlid-i Şerifler okunduğunu, hep birlikte bunları dinleyip Hazreti Muhammed'in muhabbetini gönülden hissettiklerini belirtti. 

Başbakan Davutoğlu, "Ne kadar güzel bir meclis ki Ezanı Muhammedi ve Kuran-ı Kerim'in güzel Arapçası ile güzel Türkçe ve Kürtçemizle Mevlid-i Şerifleri burada birlikte ihya ettik, birlikte dinledik, birlikte gönlümüzde Hazreti Muhammed'in muhabbetini bir kez daha en derinden hissettik. Özellikle değişik vilayetlerimizden gelen seydalara ve alimlere hepiniz adına hoşgeldiniz diyorum. Allah bu güzel meclisin bereketini daim etsin ve bu mecliste bir araya gelen müminlere, Müslümanlara, bu ülkenin çocuklarına hep yan yana, omuz omuza, belki farklı dillerde ama aynı iman diliyle gönül diliyle konuşmayı nasip eylesin" dedi.

'Dillerin hepsi azizdir'

Kendileri için dillerin ehemmiyetinin söyledikleri şeyler olduğuna dikkati çeken Başbakan Davutoğlu, "Eğer güzel bir şey söyleniyorsa Arapça da güzeldir, Türkçe de güzeldir, Kürtçe de güzeldir. Eğer çirkin bir şey söyleniyorsa eğer nefret üretilen bir şey söyleniyorsa şiddete yönelten bir şey söyleniyorsa Türkçe söylense de kötüdür, Kürtçe söylense de Arapça söylense de. Onun için dillerin hepsi azizdir, yeter ki bizi Allah'a tevhide ve Resulullah'ın muhabbetine yöneltsin" diye konuştu.

Davutoğlu, bugün, bu akşam, günlerin, haftaların, ayların yorgunluğunu yaşadığı son 1-1,5 saatte unuttuğunu ifade ederek, Mevlid-i Şerifi okuyanlara teşekkür etti. 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Kürt

Kürtler dun de mazlumdu bugun de azlum. 24 arap 10 tane turk devleti var. Kurtlere bir devleti cok goruyorsunuz. Kurt topraklari olan kobaniyle gri spiyi birlestirmek neden zalimlik olsun. Dis guclerin masasi olursunuz demeyin cunku ancak ozgur bir ulke bunu soyleyebilir. Yurkiye ABD nin en buyuk mutefikiyken kimse bunu soyleyemez. Kurtleri inkar ettiniz asimile ettiniz. Birakin kurtler artik kürt olarak yasasin. Inanin baska bisey istemiyorlar. Ve siz bunu onlara cok goruyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş