DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Davutoğlu AK Parti'nin oy oranını açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı canlı yayında AK Parti'nin son oy oranını açıkladı...

6 Yıl Önce
2015-10-16 04:44:40

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı canlı yayında 1 Kasım seçimlerine az bir süre kala son yapılan anketlerdeki AK Parti'nin oy oranını açıkladı. Davutoğlu, "AK Parti şu anda yüzde 45-46 yükseliş bandında" ifadesini kullandı.

Davutoğlu, Türkiye'de son yaşanan terör olaylarının ana hedefinin 1 Kasım seçimlerinin sonucunu belirlemek ve ülkeyi belirsizliğe sürüklemek olduğunu söyledi.

“YÜZDE 44-45-46'YI İŞARET EDENANKETLER VAR”
 
Cumartesi gününden bu yana bir anket çalışması yaptırmadığını ve üzerinde durmadığını, “Bu bombalama anketleri nasıl etkiledi?” gibi bir sorunun objektif bir soru olmadığını belirten Davutoğlu, “Bu bombaların acısı tazeyken anketti, kampanyaydı bunları düşünmedik. Bundan sonra önümüzdeki dönemde kendi seçim gündemimize dönmemiz lazım. Bombalamadan önce yaptırdığımız anketlerde AK Parti bir yükselme trendinde, yüzde 44-45-46'yı işaret eden anketler var. CHP hafif bir yükselme, MHP'de düşüş,HDP'de daha az olmak kaydıyla bir düşüş var. Ama seçimin son gününe kadar bu trendler değişir. Bu trendler size deniz feneri gibi işaret verir de nihayet güzergahı yönetecek olan siyasi liderlerdir. Biz bu güzergahın ülkemizin menfaatine, düzenine, siyasi istikrarına ve halkın mutluluğuna yönelecek şekilde olması için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah_eroğlu

haydi Bismillah İtalya ya doktoroya...artk senin oğlanda isviçrde master falan yapar ha...

ism

hadi hayırlısı

abdullah_eroğlu

ankara katliamındaki can oranı daha önemli değil sn. devitoğlu

M

yilmadan algi operasyonlarina devam edenlere inat, bizi etkileyemeyeceksiniz, biz, mutlak çogunlugu elde etmesekte, 100 yil sizin baskiniza maruz kalsakta bize davamizi unutturamayacaksiniz. Unutan zayiflara bakip aldanmayin siz, onlarin kalplerinde yine Allah var yine Peygamber var, birgün dogruyu anladiklarinda size nasil kolaylikla kandilarsa, ogün kolaylikla bunu itiraf edip, tövbe edip tekrar bize dönecekler! ogün, erdemler biz olalim kardeslerim, hata isleyipte tövbe edene biz kucagimizi açalim o gün kardeslerim! Bize durmak yok, bize sabirdan vazgeçmek yok, bize yilmak asla yok!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş