DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Davos'tan Trump yorumları

Trump, Beyaz Saray'a çıktığında devam eden Davos Zirvesinde bulunan isimlere fikirleri soruldu.

5 Yıl Önce
2017-01-22 01:15:24

Donald Trump'ın Washington'daki ilk konuşması tüm uluslararası kamuoyu tarafından takip edildi. İsviçre'deki Dünya Ekonomik Forumu Davos'ta endişeler ve fırsatlar arasında bölünen iş dünyasına euronews mikrofon tuttu.

İşte değerlendirmeler:

Jean-Marie Guéhenno, Uluslararası Kriz Grubu Tepe Yöneticisi:

“Sadece Amerika Birleşik Devletleri'ne odaklanırsanız, dünyanın dağılmasını engelleyen NATO ya da Avrupa Birliği gibi tutkal kurumların desteğinin olmaması bizi gerçekten zor bir dönemin beklediğini işaret ediyor olabilir.”

Cornelis Van Zazelhoff, Hollandalı yatırımcı:

“Amerika'yı bir ticarethane olarak görürse ki umarım bunu yapmaz çünkü gayrimenkul pazarında durmadan iflas etti. Bunun yanında belki de bu hatalarından ders çıkarmış da olabilir. Ayrıca başkanlığı elde ediş şekli de çok zekiceydi. Danışmanları muhteşem bir iş çıkardı. O yüzden ona bir şans vermeli.”

Nimra Amjad, SutainablePakistan ağı kurucusu:

“Kadınlara cinzel tacizde bulunduğunu kabul eden Donald Trump gibi bir erkek, bir kadında belki de daha önce yaşadığı duyguların yeniden canlanmasına neden oluyor. O size bu şekilde muamele eden tüm erkekleri temsil ediyor. Bu sebeple onu dünyanın en güçlü ülkesinin liderliğini yaparken görmek çok tedirgin edici.”

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş