DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Darbedilen kişi gurbetçi çıktı

Bursa'da, sipariş ettiği yemeği beklerken çıkan tartışmada restoran görevlileri tarafından darbedilen ve Arap turist olduğu ileri sürülen kişinin gurbetçi olduğu ortaya çıktı...

7 Yıl Önce
2015-07-28 02:21:30

Anadolu Ajansı'nın haberine göre; Türkiye'ye tatil için gelen Van nüfusuna kayıtlı E.A, yaptığı açıklamada, 22 senedir Fransa'da yaşadığını ve çifte vatandaş olduğunu söyledi.

Ağabeyiyle Bursa'da söz konusu restorana giderek beklemeye başladıklarını, 20 dakika beklemelerine rağmen yemeklerinin hazırlanmadığını savunan E.A, şöyle devam etti:

"Ben de orada çalışan bir elemana yemeğin neden bu kadar geciktiğini sordum. Çok ağır ve argo bir şekilde küfretti. Ben de 'Bu şekilde niye konuşuyorsun' dedim. O esnada döner bıçağını aldı ve üzerime saldırmaya başladı. Tabii ki vatandaşlar orada araya girdi. Olay daha fazla büyümeden restorandan çıktık. Yaklaşık 20 metre ilerledikten sonra beni aniden değişik bir dükkanın içine ittiler. Hiç tanımadığım 4-5 kişi tarafından dükkanın içinde çok feci şekilde darbedildim. Suratıma masatla vurdukları zaman tabii ki bilincimi kaybettim."

Pasaportundan dolayı yanlış anlaşılmış

E.A, ambulansla sağlık ekibi geldiğinde, onlara nüfus cüzdanı yerine yanında taşıdığı pasaportu verdiğini anlattı.

Pasaportu görünce turist olduğunun zannedildiğini dile getiren E.A, "Böyle bir yaklaşım yabancı turistlere değil, hiç kimseye olmamalı. Bir esnafın böyle davranmaması lazım" ifadesini kullandı.

E.A, bu güzel şehirde mağdur edildiğine kaydederek, "Olayın daha da büyümesini istemediğimden şikayetçi olmadım. Bir de gençlerin cahilliğine verdiğim için olayı bu şekilde bitirmek istedim. Evde ailem ilaçlarla yüzümdeki şişliği indirmeye çalışıyor" diye konuştu. .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş