DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Darbeciler Mursi'ye 'Sayın Cumhurbaşkanı' ifadesini hazmedemedi

Mısır'da askeri darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'den 'Sayın Cumhurbaşkanı' şeklinde söz eden resmi televizyon kanalı Mısır 1 spikeri Muna Şükür hakkında soruşturma açıldığı ve geçici olarak görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

5 Yıl Önce
2016-10-23 21:53:30

Mısır resmi televizyonu Haber Dairesi Başkanı Halid Mehni yayımladığı yazılı açıklamada, dün "Görevinden alınan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında karar verildi. Yargıtaydan çıkan karar..." yerine, "Sayın Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında 20 yıl hapis cezası verildi." ifadesini kullandığı için Muna Şükür hakkında televizyon bünyesinde soruşturma açılacağını belirtti.
 
Mehni, Şükür'e geçici uzaklaştırma da verildiğini ifade etti.
 
Şükür ise bugün yaptığı açıklamada, olayın bir hata sonucu gerçekleştiğini, kastı olmadığını vurgulayarak, durumu fark ettiğinde "Görevden alınan Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanarak, haberi sunmayı sürdürdüğünü kaydetti.
 
Söz konusu olay, Mısır medyasında ve sosyal medyada yer aldı.
 
Son dönemde resmi televizyon kanalında birçok spiker hazırlanan haber metninin dışına çıkmıştı.
 
Yargıtay, dün Mursi'nin, kamuoyunda "İttihadiyye olayları" olarak bilinen davada çarptırıldığı 20 yıl hapis cezasına yönelik itirazı reddederek, mahkemenin kararını onaylamıştı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

SON VİDEOLAR

YORUMLAR (1)

M

Bir ülkenin kendi insanları içinden seçilmiş meşru liderlere kast eden herkesin canı cehenneme. Apaçık ortada ne olduğu. Suriyede savaşı korumak için,sözde meşru yönetimi bahane ederek savaşın bekası için uğraşanlar Mısıra bir gıkını çıkarmadı. Esed ve ailesi yerli değildi, meşru hiç değildi (babası darbe ile geldi) ama ya Mursi? Nerdeyse 100senelik birdavanın öz ve öz evladı, seçilmiş ama ne kıymeti var şimdi...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş