DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Darbeci Sisi'ye gazeteciden protesto

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Almanya'da Merkel ile düzenlediği ortak basın toplantısında protesto edildi.

7 Yıl Önce
2015-06-03 21:06:53

Mısır'ın darbeyle yönetime gelen Cumhurbaşkanı Sisi, Almanya'da Merkel ile düzenlediği ortak basın toplantısında genç bir gazeteci tarafından protesto edildi.  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Mısır'da darbeyle yönetime gelen Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettha es-Sisi ile bir araya geldi. Başbakanlıkta Merkel ile Sisi arasında yapılan görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısının sonunda genç gazeteci Fagr Eladly Sisi'yi protesto etti. Merkel ve Sisi kürsüden ayrıldığı sırada Almanya'da çalışan gazeteci Eladly soru sormak istedi. Eladly, soru sormasına izin verilmeyince "O bir katil" diye slogan attı ve Rabia işaretini gösterdi. Bunun üzerine Mısır'dan gelen basın mensupları ile delegasyon üyeleri koro şeklinde "Yaşasın Mısır" diye bağırdı. 

Genç gazeteci daha sonra korumalar tarafından salondan çıkarılırken, Merkel ve Sisi de hızla olay yerinden ayrıldı. Eladly'nin aynı zamanda üniversite öğrenci olduğu belirtildi. Öte yandan Sisi, bir gazetecinin, "2 yıl önce sizin bugün durduğunuz yerde Mursi durmuştu. Ona karşı idam cezası kaldırılırsa memnuniyet duyar mısınız" şeklindeki sorusuna karşılık şunları kaydetti: "Almanya ve Avrupa açısından idam cezalarıyla ilgili sorununu anlayabiliyorum. Ancak  (Mursi'ye verilen idam cezası) kararın mahkemenin birinci aşamasında verildiğini vurgulamak istiyorum. Yani daha üst mahkemeler var. Bu konuda ne yapabileceğimi söylemek istemiyorum. Sürecin devam etmesine izin verelim. Ne olacağını zamanı geldiğinde göreceğiz" 

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

hasan sadme

teşkilatlarınız çalışmıyor gidip halkla birebir görüşün samimi insanlarınız az. ciddi diyorum teşkilatlarınıza sorarsanız yeniden kaybedeceksiniz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş