DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Darbeci Sisi'den Türkiye'ye mesaj

Başbakan Binali Yıldırım'ın Mısır mesajının ardından Darbeci Cumhurbaşkanı Sisi'den de açıklama geldi.

5 Yıl Önce
2016-08-23 08:15:56

Mısır'da halkın seçmiş olduğu Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi darbeyle devirmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı koltuğuna Darbeci Sisi'nin geçmesiyle Türkiye ve Mısır ilişkileri bozulmuştu. Başbakan Binali Yıldırım'ın mesajından sonra darbeci Sisi de mesaj verdi.

Ajanslarda yer alan habere göre; Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi, "Mısırlılar ve Türkler arasında düşmanlığı gerektirecek bir durum bulunmuyor" diyerek, Türkiye ile ilişkilerin iyileşeceği sinyalini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın "Mısırla ilişkilerimizi geliştirmek istiyoruz" açıklamasının ardından gelen bu beyan, iki ülke arasındaki yakınlaşmanın kısa vadede gerçekleşeceği şeklinde yorumlandı. Hürriyet'te yer alan habere göre, Mısır basınına konuşan Sisi "Türk yetkililer tarafından yapılan açıklamalara, uluslararası ilişkilerdeki usul çerçevesinde, gerektiğinde karşılık veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

ömer çetin

darbeci mursi diye yazmışsınızBaşbakan Binali Yıldırım'ın Mısır mesajının ardından Darbeci Cumhurbaşkanı Mursi'den de açıklama geldi...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş