DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Danimarka'da 18 Haziran'da seçim yapılacak

Danimarka'da 18 Haziran'da seçim yapılacak

7 Yıl Önce
2015-05-27 12:48:01
Danimarka Başbakanı Helle Thorning-Schmidt, ülkede seçimlerin ne zaman yapılacağına dair son haftalarda devam eden tartışmalara noktayı koydu ve 18 Haziran'da seçime gidileceğini açıkladı.

Danimarka'da dört yılda bir düzenlenen milletvekili seçimlerinin en geç 15 Eylül'de yapılması gerekiyordu.

Seçim tarihini basın toplantısıyla duyuran Sosyal Demokratlar'ın Başkanı ve Başbakan Helle Thorning-Schmidt, iktidarda oldukları dört sene boyunca dünya üzerindeki ekonomik krizden en çok etkilenen ülkelerden biri olan Danimarka'nın krizi aştığını belirtti.

Ülkenin ilk kadın başbakanı olan Thorning-Schmidt, hükümetin önemli başarılar kaydettiğini ve seçimi tekrar kazanmaları durumunda özellikle ekonomi, sağlık, işşizlik ve refah alanlarındaki bu başarılarının devam edeceğini iddia etti.

Kamuoyu yoklamalarında muhalefet partileri Venstre, Danimarka Halk Partisi, Muhafazakar Halk Partisi ve Liberal İttifak'ın oluşturduğu "Mavi Blok" önde görünüyor.

Başbakan Thorning-Schmidt'in partisi Sosyal Demokratlar ve hükümet ortağı Radikal Sol dışında hükümete dışarıdan destek veren Sosyalist Halk Partisi ve Birlik Listesi partilerinin oluşturduğu "Kırmızı Blok"un ise son haftalarda kamouoyu yoklamalarında aradaki farkı kapatmaya başladığı görülüyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Zafer

Marksist PYD ve katil ABD ortak operasyonuyla kurulacak bir uydu devlet 'kürtlerin devleti' olamaz. Orası Suriyedir ve en büyük kürt katili Esad Rejimi devrildikten sonra Suriyenin direnişçi evlatları PYD kafirlerinin boynunu kırıp ABD-IŞİD-PYD ortak planını deşifre edip Suriyeyi yeniden tek parça halinde tutacak. ABD IŞİD'i önden gönderip ÖSO'ya saldırtıyor sonra da burada IŞİD var bahanesiyle Havadan vurup karadan da kuklası PKK/PYD çapulcularını sürüp işgale girişiyor. Kobanide PYD'lilere etek giydirip kaçırtan IŞİD ise direnmeden bölgeyi PYD ye teslim ediyor. Vampirler ittifakı..

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş