SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMGEZİSPORRAMAZANÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜRFOTOVİDEO
" "
Dahlan, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı çok tehlikeli buldu!

Dahlan, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı çok tehlikeli buldu!

Orta Doğu’nun en karanlık adamı olarak bilinen El Fetih lideri Muhammed Dahlan da, Trump’ın ‘Yüzyılın Anlaşması’na karşı çıktı. Dahlan, anlaşmanın Filistin halkı için çok tehlikeli olduğunu vurgulayarak, bölgenin parametrelerini değiştireceğini vurguladı.

Dahlan, ‘Yüzyılın Anlaşması’nı çok tehlikeli buldu!
26.5.2019 17:00:41

buyuk2_37

ABD Başkanı Trump'ın, Yahudi damadı Jared Kushner'e hazırlattığı ve Ramazan ayı sonunda açıklanması beklenen ‘Yüzyılın Anlaşması' planına tepkiler giderek büyüyor.

DAHLAN: ANLAŞMA ÇOK TEHLİKELİ

Orta Doğu'nun en karanlık adamı olarak bilinen El Fetih lideri Muhammed Dahlan da, "Filistinliler ile İsrailliler arasındaki yapılacak” Yüzyılın Anlaşması "olarak bilinen Amerikan barış planına karşı çıktı. Dahlan, anlaşmanın Filistin halkı için çok tehlikeli olduğunu vurgulayarak, bölgenin parametrelerini değiştireceğini vurguladı.

bir

“MAHMUT ABBASTAN, NET
BİR AÇIKLAMA DUYMADIM”

Dün akşam plan hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Dahlan, “Mahmut Abbas'tan şu ana kadar plan hakkında net bir açıklama duymadım. Duyduğumuz ifadeler, burada ve oradaki bazı Filistinli yetkililerinin açıklamalarıdır” dedi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) yaşayan Dahlan, “Bu anlaşmaya izin verilmez. Bu anlaşmanın geçerli olmadığına ve uygulanmayacağına ikna etmek için izlenmesi gereken diplomatik çalışma yolları ve araçları var” dedi.

“ÇÖZÜM FİLİSTİN HALKININ
ATACAĞI ADIMA BAĞLI”

Dahlan, mevcut aşamada çözümün bölgesel veya uluslarası bir durum olmadığını; çözümün ise Filistin halkının atacağı adıma bağlı olduğunu belirtti.

Anlaşmanın Filistin halkı için çok tehlikeli olduğunu vurgulayarak, bölgenin parametrelerini değiştireceğini söyleyen Dahlan, ‘Yüzyılın Anlaşması'na karşı koymak için ulusal bir eylem programının uygulanmasını istedi.


    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR