DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Dağların arslanı' Avrupa'da 7. şampiyonluk peşinde

'Dağların arslanı' Avrupa'da 7. şampiyonluk peşinde

7 Yıl Önce
2015-05-29 11:17:51
AYŞE YILDIZ - Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası'nda 6 kez üst üste(2007-2012) altın madalya kazanarak rekor kıran milli atlet Ahmet Arslan, aynı turnuvada Türk bayrağını 7. kez dalgalandırmayı hedefliyor.

Portekiz'de 4 Temmuz'da yapılacak şampiyona için Erzurum Palandöken'de kampa giren Arslan, çalışmalarını yoğun bir antrenman programı dahilinde sürdürüyor.

Milli sporcu Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dayanıklılık antrenmanlarını bitirip teknik idmanlara başladığını belirterek, dağ koşusu özelinde form antrenmanlarını yaptığını ifade etti.

Temmuza kadar performansını en üst seviyeye taşıyıp, 7. kez Avrupa şampiyonu olmak istediğini anlatan Arslan, şunları kaydetti:

"Şampiyon olduğumuz zaman sadece bizim şampiyonluğumuz değil, ülkemizin bayrağı da en üste göndere çekiliyor. Bu aslında bizim için çok gurur verici ve anlamlı bir olay. Ben 6 kez gerçekleştirdim bunu Avrupa şampiyonalarında. Bu yıl 7'nci kez gerçekleştirmek istiyorum ve hem kendim adına hem ülkem adına en zirvede yer almak istiyorum"

- "Önümüzdeki yıllarda farklı hedeflere yönelmek istiyorum"

Ahmet Arslan, önümüzdeki yıllarda farklı hedeflere yönelmek istediğini söyledi.

Avrupa'da bir kez daha şampiyonluk yaşayıp bu alandaki macerasını sonlandırmayı planlayan Arslan, " Daha önceki yıllarda iki kez üst üste Avrupa Şampiyonu olan sporcu yoktu. Geçen yıl İtalyan sporcu, son iki senedir ben şampiyon olamayınca o oldu. Yani sadece iki kez üst üste şampiyon olabildi ama Avrupa tarihinde 6 kez üst üste Avrupa Şampiyonu olan sporcu yok. Ben yedi kez şampiyon olup, Avrupa Şampiyonası serüvenime nokta koymak istiyorum. Avrupa Şampiyonası'nda podyumun en üst zirvesine hedefleyerek yarıştım ve bu yıl inşallah yedinci kez şampiyon olup, Avrupa Şampiyonası macerasını bitirmesem de en büyük hedeflerimden birisi olmayacak" değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada sporculuğunun yanında antrenörlük de yapan Arslan, Alanyaspor Kulübü adına yarışmalara katıldığını ve kulübün başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulunun kendisine önemli destekler verdiğini belirtti.

Kamplar dışındaki dönemlerde küçük sporcularla çalıştığını anlatan Arslan, "Sporculuk kariyerimi noktaladığım zaman antrenörlüğe yoğun şekilde odaklanacağım ve Türk sporuna, ülkemize önemli sporcular armağan etmek istiyorum. İnşallah hem iyi birer sporcu, birey olacaklar ve ülkemize önemli başarılar kazandıracaklar" ifadelerini kullandı.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

nejat

şiilerin inandığı mehdi gaipte olup hayalet misali vücuda etmediği için etrafda geziniyor. bizim ahmette bunun farkında..ama inadına gündemi değiştiriyor. ahmedi nejat ne kadarda yalan atıyor. uyanık seni.. görünmeyen mehdinin zuhurunu bekliyorsunuz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş