DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Dağıstan'da çatışma: 3 ölü

Dağıstan'da çatışma: 3 ölü

23.06.2015 12:04:02
Rusya'nın Kuzey Kafkasya cumhuriyetlerinden Dağıstan'da çıkan çatışmada bir güvenlik görevlisi ve iki direnişçinin öldürüldüğü bildirildi.

Yerel kaynaklardan yapılan açıklamaya göre, güvenlik güçlerinin Untsukulsk bölgesi Gimrı köyü yakınlarında yaptığı operasyonda direnişçilere ait yeraltı sığınağı tespit edildi. Düzenlenen operasyon sırasında çıkan çatışmada bir güvenlik görevlisi ve iki direnişçi hayatını kaybetti.

Güvenlik güçlerinin, Untsukulsk ve Buynaksk bölgelerinde terörle mücadele operasyonlarını sürdürdüğü bildirildi.

Dağıstan'ın Hasavyurt bölgesinde dün çıkan çatışmada iki direnişçi öldürülmüştü.

Rusya, tüm Kuzey Kafkasya'da bağımsız ve birleşik İslam devleti kurmayı amaçlayan "Kafkasya Emirliği"ne karşı mücadele ediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Sezai

Günümüz Türkiye'sinde Müslümanlar için siyaset ne zaman ki araç olmaktan çıkıp amaç oldu ifade edilen sorunlarla karşılaşır olduk. Müslümanlar asıl amacını unuttu. Futbol takımı tutar gibi particilik Partizanlığa ve taassuba neden oldu. Hataları görmez olduk. Her türlü yanlışa alkış tuttuk. İslam adı altında İslam dışı icraatleri sırf destek verdiğimiz parti zarar görmesin diye destekledik. ABD'den, AB'den, İsrail'den daha çok farklı partiden Müslümandan nefret eder olduk. Bu Müslüman ahlakı değil. Sevgimiz de buğzumuz da Allah için olmalı/ydı.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan