DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DAEŞ'in Irak ve Suriye'deki saldırıları

DAEŞ'in Irak ve Suriye'deki saldırıları

26.05.2015 18:07:36
Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, terör örgütü DAEŞ'in Irak ve Suriye'deki ilerleyişine karşı uluslararası koalisyonun güçlendirilmesini istedi.

Meclis genel kurulunda konu ile ilgili sözlü soru önergelerini yanıtlayan Fabius, "DAEŞ'in Irak ve Suriye'de toplu katliamlarının önüne geçebilmek için uluslararası koalisyon acilen güçlendirilmeli" dedi.

Konuşmasında Bağdat yönetimine de eleştiriler yönelten Fabius, Irak hükümetinin verdiği taahhütlere rağmen "ülkedeki bütün grupları ve eğilimleri kucaklayıcı bir politika izlemediği" görüşünü dile getirdi.

Fransa, Irak'ta DAEŞ hedeflerine yönelik hava operasyonlarına askeri savaş uçakları ile destek veriyor. Fransa, "Esed rejimini güçlendireceği" gerekçesiyle Suriye'de DAEŞ'e yönelik operasyonlara ise katılmıyor.

Fransa, 2 Haziran'da DAEŞ'e yönelik izlenecek strateji konusunda Paris'te 24 ülkenin katılımıyla uluslararası bir konferans düzenleyecek.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

isa gülli

bu cumhuriyet halt partisi bu ülkenin partisi olamaz bunlar varya pkk bunlardan daha şerefli iğreniyorum halt partisinden.bunlar konuştumu yabancı siyaset admlarını hatırlıyorum

Görüş Bildir Bizimle Paylaş