DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Curling branşı, Buz Pateni Federasyonu'ndan ayrıldı

Curling branşı, Buz Pateni Federasyonu'ndan ayrıldı

7 Yıl Önce
2015-05-30 17:02:21
Curling branşının, Türkiye Buz Pateni Federasyonu'ndan ayrılmasına karar verildi.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu 1. Olağanüstü Genel Kurulu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu'nda 86 delegenin katılımıyla yapıldı.

Tek maddeyle toplanan genel kurulda, curling branşının federasyon bünyesinden ayrılması hususu, delegelerin oyuna sunuldu.

Divan başkanlığını Ali Aytemiz'in yaptığı toplantıda, oy birliğiyle curlingin Türkiye Buz Pateni Federasyonu çatısından çıkarılması kararlaştırıldı.

- Türkiye Curling Federasyonu kurulacak

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Dilek Okuyucu, genel kurulda yaptığı konuşmada, curlingin paralimpik ve olimpik bir branş olduğuna dikkati çekerek, "Ülkemizde faaliyetler 2006'da başladı, 2009 sonrasında olgunlaştı. Artık ülkemizde ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmaların yapıldığı önemli bir branş halinde geldi" diye konuştu.

Okuyucu, Erzurum'da düzenlenen 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na katılabilmek için Dünya Curling Federasyonu'na, Türkiye Buz Pateni Federasyonu çatısı altında koşullu üyelik yapıldığını anlattı.

Dünya Curling Federasyonu'nun 2014 yılı haziran ayında gerçekleştirilen genel kuruluna katıldığını dile getiren Okuyucu, şöyle devam etti:

"Genel kurulda Türkiye ana gündem maddesiyle, 2014 Soçi Kış Oyunları'ndan sonra Türkiye Curling Federasyonu'nun kurulmasının zorunlu olduğu paylaşıldı. Üyeliğimizi güncellememiz durumunda uluslararası faaliyetlere katılımda sıkıntı yaşayacağımız bildirildi. Ardından 14 Ekim 2014'te resmi bir mektupla durum bize arz edildi."

Okuyucu, curling faaliyetlerinin yeni federasyon kuruluncaya kadar buz pateni çatısı altında devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

serap karaaslan

Güç Erdoğan'a atfedilirse başbakanlık makamı işlevsiz ve başbakan önadlı şahıs emanetçi gibi duracağından gittikçe kan kaybı yaşanır. Çifte standart ve anayasayı bekleme odasına alma halkta lakaytlık ve bıkkınlık oluşturur. Her halükarda lidere kanan parti lidersiz oldukça o parti balon gibi söneceği gün gibi aşikardır.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş