SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFAGÜNDEMPOLİTİKADÜNYAGÜNCELEKONOMİYAŞAMSPORÇEVİRİSAĞLIKKÜLTÜREMLAKEĞİTİMFOTOVİDEO
Cumhuriyet Myanmarlı albayın sözcülüğünü yaptı

Cumhuriyet Myanmarlı albayın sözcülüğünü yaptı

Cumhuriyet, Arakanlı kadın ve kız çocuklarının askerler tarafından tecavüze uğradığını bildiren rapora 'bu kadınlara kim tecavüz etmek ister ki?' sözleriyle karşılık veren Myanmarlı albayın adeta sözcülüğünü yaptı.

Cumhuriyet Myanmarlı albayın sözcülüğünü yaptı
12.09.2017 22:01:42

TİMETÜRK | HABER MERKEZİ

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW) bu yılın başında yayınladığı raporda, Arakanlı kadın ve kız çocuklarının askerler tarafından tecavüze uğradığını bildirdi. Myanmarlı bir albay ise bu suçlamalara yönelik savunmasında, "şu kadınlara bakın, kim onlara tecavüz etmek ister?" şeklinde karşılık vermişti.

Her fırsatta kadın hakları, eşitlik gibi söylemleri gündeme getiren Cumhuriyet, söz konusu Arakanlı Müslümanlar olunca aynı hassasiyeti gösteremedi. Hatta, Myanmarlı albayın sözlerini aynı üslupta servis ederek, adeta albayın sözcülüğünü yaptı.

İĞRENÇ BAŞLIK: KİM BU KADINLARA TECAVÜZ ETMEK İSTER?

Arakanlı Müslümanlar söz konusu olduğundan bu yana Myanmar yönetiminin söylemleriyle haber yapan cumhuriyet gazetesi, Myanmarlı albayın 'tecavüzler' ile ilgili açıklamalarını, albayın sorduğu soru ile başlıklandırarak servis etti. "Myanmarlı albaydan Arakanlılara tecavüz iddialarına cevap: Kim bu kadınlara tecavüz etmek ister ki?" başlığıyla servis edilen habere tepkiler yağdı.

 cumhuriyet1


    YORUM YAZ

YORUMLAR

/ 13.09.2017 14:29:33
pkknın yayın organı sonuçta.
/ 13.09.2017 10:41:49
Cumhuriyet denen seviye mağduru grup ,bu cesareti sözde alim ve entellektüel olan insanların inanların bir sivrisinek kadar değeri yokken,onlar melek var mı ? Cin var mı veya Adem'in babası var mı gibi tali meseleleri tartışlardan alıyorlar.
Foto Galeriler Videolar Yazarlar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR