DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan iddialar

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan iddialar

7 Yıl Önce
2015-06-04 18:26:02

SAKARYA AA- Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Cumhuriyet Gazetesinde bugün "Vali Coş'tan bomba itirafı" başlığı ile yayımlanan haberde kamuoyunu yanıltacak gerçek dışı iddiaların yer aldığını bildirdi.

Çoş, yaptığı yazılı açıklamada, "HSYK müfettişlerinin talebi üzerine 19.01.2014 tarihinde MİT'e ait tırların durdurulması, hukuksuz müdahalede bulunulması olayı hakkında gönderilen yazımızda, İl Valisi olarak olayda müşahede edilen rutin dışı hususlar, göze çarpan çelişkiler ve hukuk dışılıklar örneklendirilerek anlatılmıştır" değerlendirmesine yer verdi.

Coş, yazıda "araçlarda bomba olduğu, patlayabileceği" ifadesinin kullanılmadığını vurgulayarak, şunları belirtti:

"Dolayısıyla manşete taşınan 'bomba itirafı' yalandır. Yazımızda, 'Ankara'dan Adana istikametine gelen patlayıcı yüklü 3 araç' ihbarı ile başlatılan çalışmaların, hizmet gereklerine, kamu güvenliğine ve kamu düzenine aykırı yönlerine dikkat çekilmiş, operasyonun eksik, aksak, tutarsız çelişkili taraflarına temas edilmiştir. Bizim yazımızda, eğer ihbarda belirtildiği gibi 'patlayıcı yüklü' araçlar var ise alınması gereken tertip ve tedbirler yani yapılması gerekenler anlatılmıştır. Ancak operasyonu yapanların o gün, patlayıcı yüklü olduğundan şüphelenilen araçlara müdahale için yapılması gerekenleri yapmadıkları, kamu düzeni ve güvenliğini sarsacak çok ciddi ihmallerde bulundukları belirtilerek, gerçekte 'patlayıcı yüklü' araçlara yönelik bir ihbarın araştırılması için değil, MİT hizmetinde olduğunu bildikleri araçları durdurmak, el koymak amacıyla bilinçli ve maksatlı olarak hareket ettikleri vurgulanmıştır. Konu hakkında gizlilik kararı ve yayın yasağı bulunduğundan detaylara girilmemekte olup, kamuoyunun doğru bilgilenmesi amacıyla bu genel açıklamalar yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sss

Ali BULAÇ öyle dürüst ki TV'de canlı yayında Anavatan Amerika deyiverdi. Karşıda ABD'den konuşan düzeltmek zorunda kaldı. Dürüst BULAÇ geri dönmeyip ABD'yi gene vatan olarak kabul ettiğini söyledi. https://www.youtube.com/watch?v=j7-TO6TwALU buyrun bakın. Kavalı neresi çalıyorsa oraya tabi olanlara. Fareli köyün kavalcısına tabi olanlar bir çocuklar bir farelerdi hatırlatırım.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş