DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti

Dünya Güreş Şampiyonası 85 kilo altın madalya kazanan milli güreşçi Metahan Başar, 'Cumhurbaşkanımız daha terimiz kurumadan böyle bir tebrik etmesi beni çok sevindirdi' dedi.

24.08.2017 15:31:35


Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonas'ında grekoromen stil 85 kilo finalinde Alman Denis Maksymilian Kudla'yı 2-1 yenen milli güreşçi Metehan Başar, ülkesine döndü. Başar şampiyona sonrasında Sakarya'ya gelerek Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'yi makamında ziyaret etti.

Dünya şampiyonu Metehan Başar şampiyonlukla ilgili basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Grekoromen Dünya Güreş Şampiyonası sona erdi. Dünya şampiyonu olarak ülkeme döndüm, orada altın madalya kazandım. Müsabakanın hemen akabinde de Sayın Cumhurbaşkanımız bizi tebrik için aradı. Daha terimiz kurumadan bize böyle bir tebrik gelmesi beni çok sevindirdi. Bende ülkem adına altın madalya getirdiğim için mutluyum. Dünya şampiyonası olduğu için bütün maçlar üst düzey maçlar, hepsi birbirinden zor geçiyor. Tabii o günde çok zorlu müsabakalar gerçekleşti. Ama ben oraya iyi bir hazırlık döneminden geçerek gittim ve sonucunda da birinci oldum" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş