DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas'ta

04.06.2015 16:37:25
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bayrağımıza alternatif bir bayrak olamaz. Şimdi ben sesleniyorum, ey aydın geçinenler; bu bayrağımıza alternatif bayrak çıkaranlarla beraber misiniz, yoksa bayrağımızla beraber misiniz? Eğer sizde zerre kadar yürek varsa çıkın bir de bunu açıklayın. Bunu da söyleyin de bu millet sizin ne olduğunuzu, nerede durduğunuzu görsün" dedi.

Sivas kent meydanında vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'ın milli iradenin şehri olduğunu vurgulayarak, "Sivas'tan öyle bir haykıralım ki Kandil'den Pensilvanya'ya kadar duymayan hiç kimse kalmasın" diye konuştu.

Türk'üyle, Kürt'üyle, Zaza'sıyla, Gürcü'süyle, Abaza'sıyla, Boşnak'ıyla, Arnavut'uyla, Çerkez'iyle, tüm 78 milyon hep birlikte tek millet vurgusu yapan Erdoğan, "Tek bayrak; bayrağımızın rengi, şehidimizin kanıdır, hilal; bağımsızlığımızın ifadesidir, yıldız; şehidimizin ta kendisidir. Bayrağımıza alternatif bir bayrak olamaz. Şimdi ben sesleniyorum, ey aydın geçinenler; bu bayrağımıza alternatif bayrak çıkaranlarla beraber misiniz, yoksa bayrağımızla beraber misiniz? Eğer sizde zerre kadar yürek varsa çıkın bir de bunu açıklayın. Bunu da söyleyin de bu millet sizin ne olduğunuzu, nerede durduğunuzu görsün" ifadesini kullandı.

- "Ayrımcılığın ta kendisini yaptılar"

Vatanın üzerinde operasyon düşünenlerin karşılarında kendilerini bulacaklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bizi bulur, Silahlı Kuvvetlerimizi bulur, emniyet teşkilatımızı bulur, hepsinde öte milletimizi bulur. Devlet içinde devlet olur mu? Çıkmış işte bir paralel devlet. Bu hocaefendi diye geçinen adama sormak lazım; senin inzivaya çekilme yerin Pensilvanya mı? Gel, Mekke varken, Medine varken orada ne işin var? Fakat üst akıl böyle emretti. Dert başka... Oradan ülkeye sirayet etmek. Ayrımcılığın ta kendisini yaptılar. Şimdi küçük imamlar vardı; bu küçük imamlar da mihrabı terk ettiler, onlar da kaçıyor şimdi. Onlar da değişik yerlerde, kimisi Amerika, kimisi Afrika, kimi şurada, kimi burada... Fakat ne demiştim Başbakanlığımda; 'inlerine gireceğiz' hatırlıyorsunuz değil mi? Girdik mi? Şimdi kovalıyoruz, onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Çünkü bu milleti bölmeye kimsenin hakkı yok, bu ümmeti parçalamaya kimsenin hakkı yok. Parçalayanlar karşılarında bizi bulacaklar."

"Rabia" işaretini İzmir'den Iğdır'a, Trabzon'dan Hakkari'ye kadar her yerde milletle birlikte tüm kalpten samimiyetleriyle ifade ettiklerini belirten Erdoğan, "Eski Türkiye koalisyonundan böyle bir ses duydunuz mu? Çünkü onlar milleti bölmenin, bayrağı indirmenin, vatanı parçalamanın, devleti çökertmenin çabası içinde. Milleti, ülkeyi, bayrağı, devleti sahipsiz sandılar" dedi.

Mehmet Akif Ersoy'un 'Sahipsiz olan memleketin batması haktır, sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır' sözleriyle Sivas'ın, ülkesine sahip çıkıp çıkmadığı sorusuna 'çıkıyor' yanıtını alan Erdoğan, "Allah sizden razı olsun. Biz ayakta oldukça, Sivas yanımızda oldukça, milletimiz yanımızda oldukça Türkiye'nin bir çakılına bile zarar vermeye kimsenin gücü yetmez. Coşkunuz, sevginiz, ilginiz için bir kez daha teşekkür ediyorum. Fakat sandıklar patlayacak" değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından, sahneye çıkan çocuklara sarılarak hatıra fotoğrafı çektirdi, satranç takımı hediye etti. Bu arada sahneye çıkan çocuklardan birinin ağlayarak uzun süre Erdoğan'a sarılması dikkati çekti.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Rahmet kapısı kapanır mı hiç?Rahmetinden ümit kesilir mi hiç?Bunlar lainin yanına kâr kalir mi hiç?

Nurhan Cigdem

Ben 2008 yilindan butana fx15 kullaniyorum ,zayiflama hapi olarak almistim ama mide rahatsizligimi. iyi geldigi icin 22 nisan 2008 yilindan bu yana kullaniyorum, ilk aldigim firma kucukoglu gidadir ger zaman. allah razi olsun diyorum

Görüş Bildir Bizimle Paylaş