DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan meydan okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı'daki Fetih kutlamlarında MİT TIR'ları haberleri için meydan okudu...

30.05.2015 21:29:38

İstanbul'daki fetih kutlamalarında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT TIR'larının görüntülerinin yayınlanmasına tepki gösterdi. Erdoğan meydan okudu, "Bayırbucak Türkmenlerine gönderilen yardımlarla ilgili spekülasyonlara girdiler. Bu casusluktur, bunun hesabını da verecekler." dedi.

Ajansların haberine göre; İstanbul'un fethinin 562. yıldönümü kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Fethullah Gülen Cemaati'ni hedef aldı. Erdoğan, MİT Tırlarının durdurulmasıyla ilgili yöneltilen eleştiriler için de 'ajanlık' ifadesini kullandı: 

"KPSS sorularını çaldılar, 'himmet' diyerek milletin çoluğunun çocuğunun rızkını çaldılar, Suriye'deki kardeşlerimize gönderdiğimiz yardımların önünü kesip, onların hayatını çaldılar. Utanmadan, sıkılmadan Bayır Bucak Türkmenlerine gönderilen yardımlarla ilgili spekülasyonlara girdiler. Bu casusluktur, bu ajanlıktır, bunun hesabını da verecekler. Düşün artık milletin yakasından"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından nasibini alan bir diğer cephe HDP cephesiydi. Erdoğan, HDP'ye destek veren aydınları eleştirdi: 

"Biz bu ülkede bayrağımıza karşı bayrak çıkaranların ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Şimdi bazı aydınlar çıkmış, bunlar aydın değil, bunlar karanlık. Bayrağımıza karşı bayrak çıkaranların yanında yer alanlara ben aydın diyemem. Bu ülkede 15 yaşındaki bir delikanlıyı 3. kattan atmak suretiyle bıçaklayıp, üzerinden arabayla geçen o kişiler, 50 kişinin ölümüne neden olanlara sahip çıkanlara biz aydın diyemeyiz" dedi. 

"NEW YORK TİMES DİYE PAÇAVRA VAR"

Gazetede geçen hafta yayımlanan "Türkiye'nin üzerinde kara bulutlar" başlıklı yazısı üzerine başlayan tartışma Yenikapı'daki fetih kutlamalarına taşındı ve Erdoğan gazeteyi halka şikayet etti. 

"Bu gazete daha önce de defalarca yaptığı gibi geçtiğimiz günlerde bizimle ilgili bir yazı yayımladı. Neymiş? Türkiye'nin üzerinde kara bulutlar varmış. Ülkemizde şu anda her türlü fitnenin başını çeken 2 yayın organı üzerinden bizi eleştirmeye kalkmışlar. Bu gazete bugün bizim için söylediklerinin, yazdıklarının benzerlerini 1896'da Sultan Abdülhamit için yazıyordu. Bu gazete o gün Osmanlı Devleti'ne ve onun başındaki kişiye karşı kustuğu kini bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ve onu temsil eden şahsıma yöneltiyor. Gazetenin sahipleri hep aynı aile, çizgide değişiklik yok. Ermeni lobisine yakınlığıyla bilinen bu gazete, son zamanlarda Pensilvanya ile sıkı bir iş birliği içinde" dedi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Ali

İHVAN Artık silahlı savunmaya geçmeli. Geç kaldı bile. Ölçülü ve sonuç alıcı silahlı eylemler ihvana da dünya müslüman kamuoyuna da rahat bir nefes aldıracaktır. İslam düşmanlarıyla anladıkları dilden konuşmak gerekir. Artık yeter.

keskinkılıç

yardım yeri bayırbucak.kaçıyorlar köşebucak.

zafer çay

Adam sıyırmış kudurdukça kuduruyor,attıkça coşuyor.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş