DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vekillere 'çifte maaş' eleştirisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akademisyen milletvekillerine çifte maaş verilmesi yönündeki düzenlemeyi eleştirdi...

5 Yıl Önce
2016-12-02 03:20:50

Akademisyen milletvekillerine üniversiteye dönüşte kadro ve çift maaş verilmesini sağlayan düzenlemeyi eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Yapılmasa iyi olurdu, bu süreçte manipüle edilecek işlere girmemek gerekir" dediği belirtildi.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, Cumhuraşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki ihtisas komisyonlarının AK Partili üyeleriyle bir süre önce başladığı kahvaltılı toplantıları dün de sürdürdü.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki kahvaltıda milletvekillerine, başkanlık sistemine ilişkin anayasa hazırlıklarıyla ilgili, “Eğer iki partinin görüşmelerinden uzlaşma çıkarsa, yeni bir süreç başlayacak. Önce Meclis'te ardından da referandum sürecinde çok yoğun bir dönem bekliyor. Kampanyanın iyi yürütülmesi ve halka iyi anlatılması gerekir. Herkese görevler düşecek. Çok çalışmanız gerekecek hazırlıklı olun” dedi.

'YAPILMASA İYİ OLURDU'

Erdoğan, akademisyen milletvekillerine üniversiteye dönüşte kadro ve çift maaş verilmesini sağlayan düzenlemeyi eleştirdi. Erdoğan, bazı komisyon üyelerinin bu düzenlemenin yanlış anlaşıldığını söylemesi üzerine, “Yapılmasa iyi olurdu, bu süreçte manipüle edilecek işlere girmemek gerekir” dedi.

'SURİYE'DE HASTANE OKUL YAPACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı son görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

“Bir hafta içerisinde üç kez görüşme yaptık. Rusya'nın Türk askerlerine yapılan saldırıyla hiçbir ilgisinin olmadığını söylediler. Bu konuyu her yönüyle değerlendiriyoruz, temas ve çalışmalar sürüyor. Biz, iki ülke olarak Suriye'de insani yatırımlar konusunda ortak hareket edeceğiz. Hastane, okul gibi ortak çalışmalar yapacağız. Bu alanda görüş alışverişimiz sürüyor."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş