DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bingöl'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bingöl'de

7 Yıl Önce
2015-06-03 16:39:44
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birisi 18 yıl ezanı Türkçe okutmak suretiyle zulmetti, şimdi biri de ezanı Kürtçe okutmak suretiyle zulmetmek istiyor" dedi.

Bingöl PTT Kavşağı'nda vatandaşlara hitap eden Erdoğan, anamuhalefet partisi liderinin "tek parti dönemi bugünden daha iyiydi" dediğini, bunu da paralel örgütün gazetesine söylediğini, bu kesimlerin düne kadar birbirlerine demediklerini bırakmadıklarını belirterek, şimdi ikisinin de "tek parti dönemini, 12 Eylül darbe dönemini özlüyoruz" dediklerini kaydetti.

Bingöllülerin 12 Eylül darbe anayasasına "hayır" diyerek tarih yazarken, paralel örgütün elebaşının, darbecilere "son karakol" diyerek tekmil verdiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "şer örgütünün sadece 12 Eylül darbecilerinin yanında olmakla kalmadığını, aynı şekilde 28 Şubat vesayetçilerine de destek verdiğini" belirtti.

"28 Şubat'ta o başörtüsü sıkıntısı yaşandığı zaman, o Amerika'daki zat ne dedi; 'başörtüsü füruattandır' dedi. Bir kısmı da 'başörtüsü ritüeldir' dedi. Aynı safta buluştular. Rabbim sen nelere kadirsin" ifadelerini kullanan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi inziva için Pensilvanya'ya gitmiş. Taksim'i kabe diye seçenler var mı? Bunların birbirinden farkı var mı? Diyorum ki bu Pensilvanya'ya, Amerika'ya gideceğine, madem hocaefendisin, Mekke'ye, Medine'ye gitseydin ya... Öyle mi? Ama üst akıl öyle emretti. Şimdi diğeri de ne diyor, 'Taksim Kabemiz.' Kim bu, bölücü terör örgütünün arkasında olduğu parti. Çok enteresandır, nereden nereye geldik. Benim dindar Kürt kardeşlerim bu oyuna gelmemeli. CHP de geçmişte 'Kabe Arap'ın olsun, bize Çankaya yeter' diyordu. Bunların birbirinden farkı var mı, yok. Bizim tek Kabemiz var o da Mekke'de. Bunu benim Kürt kardeşim de Zaza kardeşim de bilir. Öyleyse Pazar günü bir ders vermeye hazır mıyız? Bu çok önemli. Durmak yok. Mesele bu. Onun için çok gayret edeceğiz. İnziva için Pensilvanya'ya giden ile Taksim'i kabe olarak seçenleri nerelerde buluşturuyorsun? Hale bak. Elbette hikmetinden sual olunmaz ama biz aciz kulların olarak Ya Rab, gerçekten hayret içindeyiz. Hani, 'asil azmaz, bal kokmaz' derler ya bunların aslının bozuk olduğunu gördük. Bingöl, bunlara izin verir mi? Bingöl Pazar günü bir kez daha bunlara dersini verir mi?"

Alandakilerin "evet" yanıtı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Allah hepinizden razı olsun" karşılığını verdi.

-"Kürt'ü Kürt'e öldürttü bunlar"

Türkiye'nin büyümesi, kalkınması, barış, huzur, kardeşlik ikliminin ülkeye hakim olmasının birilerini rahatsız ettiğini belirten Erdoğan, bunların varlıklarını darbecilere, cuntacılara, kaosa, krize borçlu olduğunu vurguladı.

"İşte bakıyorsunuz Şırnak'ta insanları öldürüyorlar, Siirt'te muhtarı öldürüyorlar, 6-7-8 Ekim'de ne yaptı, bu terör örgütünün arkasındaki partinin başındaki dedi ki ' dökülün sokağa.' 50 kardeşiniz öldü mü? Kimdi ölenler; Kürtler. Öldüren kim; Kürtler. Kürt'ü Kürt'e öldürttü bunlar ya" diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Böyle bir ihanet şebekesine benim Zaza, Kürt kardeşlerim evet der mi? Çıkmış İstanbul'dan 200 tane aydın geçinenler, sözde aydın, bunlar karanlık. Bunlara destek veriyor şimdi. Siz nasıl bunlara destek verirsiniz? Diyanet işleri Başkanlığımız bir Kürtçe mealli Kur'an-ı Kerim bastırdı. Bunları gösteriyorum. Dedi ki 'Diyanet İşleri Başkanlığı böyle bir şey yapmadı, bir tane yaptırıldı Cumhurbaşkanı'na gönderildi.' Diyanet işleri Başkanlığı ertesi gün depodaki 10 bin Kürtçe mealli Kur'an'ı gösterdi. Bunlar Güneydoğu'ya, Doğu'ya gönderildi. Şimdi çıkmış Batman'da diyor ki 'ben Müslümanım.' Tamam da din dersini kaldırmak isteyen, Diyanet'i kaldırmak isteyen, imam hatipleri kaldırmak isteyen, bunlar nasıl oluyor da 'ben Müslümanım' diyebiliyor? Öbür tarafta dağda mağaralarda Zerdüştlük dinini öğretenler nasıl Müslüman oluyor? İşte Diyarbakır'dan bir aday gösterdiler sözde müftü. Ne diyor ki 'partimin dini Zerdüştlük olsa yine aday olurdum.' Sen çıkıyorsun Batman'da bunu söylüyorsun, niye? İstismar. İslam konuşulmaz, İslam yaşanır. "

-"Ezanın aslı bellidir, değiştiremezsiniz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin "imam hatip okullarının kapatılacağını" ifade ettiğini hatırlatarak, "Kayseri'de dedi ki 'ben öyle bir şey söylemedim.' Ne söylemiş? 1 +8 +3. Şimdi halk arasında bir tabir var; yemezler. Çünkü siz 28 Şubat'ta da böyle yaptınız, imam hatiplerin orta kısmını kapattınız ve 600 bin öğrenci varken 60 bin düştü. Biz imam hatiplerin orta kısmını açtık mı? Katsayıyı kaldırdık mı? İsteyen istediği üniversiteye girebiliyor mu?" diye sordu.

Alandan "evet" yanıtını alan Erdoğan, imam hatip okullarının öğrenci sayısının 60 binden 1 milyona çıktığını bildirdi.

Gençlerden bir isteğinin olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Gençler ben de sizden bir şey bekliyorum. Siz de en güçlü, en kaliteli üniversitelere gireceksiniz. Tamam mı? Çok çalışacaksınız. Onlar zaten sizin bu kabiliyette olduğunuzu bildikleri için rahatsız oluyorlar. Dindar bir nesil gelecek diye rahatsız oluyor. Buyurun Siyer yani Peygamber Efendimiz'in hayatı, Kur'an-ı Kerim normal düz liselerde serbest oldu mu? O da bunları rahatsız ediyor. Ama Danıştay şimdi bir karar aldı, 'düz liselerde de başörtüsü serbesttir' dedi. Bu da onları rahatsız etti. HSYK bir karar verdi; 'yargıda başörtülü olarak göreve gelinebilir' dedi. Bu da bunları rahatsız etti. Kardeşlerim yeter ki siz dik durun, yeter ki siz sabırlı olun. Unutmayın sabreden zafere ulaşır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Birisi 18 yıl ezanı Türkçe okutmak suretiyle zulmetti, şimdi biri de ezanı Kürtçe okutmak suretiyle zulmetmek istiyor. Ezanın aslı bellidir; 'Allahu Ekber, Allahu Ekber', böyle devam eder. Bunu değiştiremezsiniz, buna hakkınız yok. Bu uğurda eski Türkiye artığı kim varsa işbirliği yapmaktan çekinmiyorlar. Çağlayan Adliyesi'nde savcımızı şehit eden terör örgütü bunları destekliyor. Paralel örgütün gazeteleri bunları yere göğe sığdıramıyor, darbeci Doğan medyası derseniz en büyük müttefikleri. Ermeni lobisi, eşcinseller, Ali'siz Alevilik, bütün bu fitne temsilcileri bunların baştacı. Türkiye'yi kendi müstemlekeleri gibi gören bazı uluslararası basın yayın kuruluşlarının desteğini de almış. Bütün bu olaylar karşısında kararlı bir şekilde inşallah Pazar gününe halkımın en ideal şekilde hazırlandığını görüyorum."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş