DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da

27.05.2015 21:12:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu seçimde anamuhalefeti, yavru muhalefeti, eşbaşkanların partisi, bölücü örgüt, paralel örgüt bir oldu onlara bir de malum Doğan Medyası ve Ermeni lobisi de katıldı. Hep birlikte eski Türkiye koalisyonunu kurdular. Oyunu görüyor musunuz, tezgahı görüyor musunuz? Bu senaryoda her şey tamam bir şey eksik, ne o? Burada millet eksik, millet, millet yok. Millet 1950'de nasıl oyuna sahip çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran'da da oyuna sahip çıkacak" dedi.

Erdoğan, İstasyon Meydanında gerçekleştirilen toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti.

Sağlık alanında yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, artık vatandaşların istediği hastaneye gidebildiğini ve istediğin eczaneden ilacını alabildiğini belirterek, "Daha önce bunlar niye yoktu. 6 yıl ana muhalefetin başındaki zat SSK'nın başındaydı. O hastanelerin hali neydi, o rezillik neydi, sağlam gir o hastaneden sakat çıkarsın" dedi.

Türkiye'de gerçekleştirilen büyük yatırımlara ilişkin de bilgi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 ay önce İstanbul'da açılışı gerçekleştirilen Marmaray boğaz geçişini 73,5 milyon yolcunun kullandığını dile getirdi. Erdoğan, "Bu bir aşkın meselesidir. Biz Fatih'in torunlarıyız, dedemiz Fatih karadan yürüttü gemileri biz de denizin altından metroyu yürüttük" dedi.

Avrasya tünelinin de inşaatının devam ettiğini ve bu tüneli otomobillerin kullanacağını 2017 başında da kullanıma gereceğini belirterek, "Cek-cak yok, ben şu anda yürüyenleri, bitenleri anlatıyorum" dedi.

- "Dünyada sessiz devrim olarak anıldı bizim iktidarımız ve inşallah başarıyla yine bu devam edecek"

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de yapımının bu yıl sonuna yetişmesinin planlandığını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Bir de İzmit Körfezi'ni geçen dünyanın en uzun asma köprülerinden bir tanesini yapıyoruz. O da şu anda hızla yürüyor. Bu da İzmir'le İstanbul'u 3,5 saate indiriyor. Biz buyuz, işte geldik 79 senede Türkiye'de 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmıştı, biz 12 senede 17 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptık. Ben MHP'ye gönül veren kardeşlerime, DSP'ye gönül veren kardeşlerime söylüyorum, ANAP kalmadı zaten, değerli kardeşlerim diyorum ki 5 yıllığına millet size görev vermişti, seçmişti öyle mi? Peki niye 3,5 yılda bırakıp kaçtınız. Değil mi? 3,5 yılda bırakıp kaçtılar, neden, yürütemediler, götüremediler işi ama elhamdülillah biz 12 yıl bu işi alnımızın akıyla yürüttük. Dünyada sessiz devrim olarak anıldı bizim iktidarımız ve inşallah başarıyla yine bu devam edecek."

- "Millet 1950'de nasıl oyuna sahip çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran'da da oyuna sahip çıkacak"

"Bu seçimde anamuhalefeti, yavru muhalefeti, eşbaşkanların partisi, bölücü örgüt, paralel örgüt bir oldu onlara bir de malum Doğan Medyası ve Ermeni lobisi de katıldı" ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Hep birlikte eski Türkiye koalisyonunu kurdular, oyunu görüyor musunuz, tezgahı görüyor musunuz? Bu senaryoda her şey tamam bir şey eksik, ne o? Burada millet eksik, millet, millet yok. Millet 1950'de nasıl oyuna sahip çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran'da da oyuna sahip çıkacak. Türkiye artık baskılarla, tehditlerle, siyaset mühendislikleriyle medya operasyonlarıyla yön verilen, yolu çizilen bir ülke değil. Artık hamdolsun IMF kapısında kuyrukta bekleyen bir ülke değiliz, tüm dengeleri alt üst olmuş bir ülke değiliz. Bugün milli gelirini adeta doruk noktasına çıkarmaya devam eden bir Türkiye var."

Eski adı Çine Barajı olan Adnan Menderes Barajının açılışını yaptığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Başbakan Adnan Menderes'in oraya yönelik ifadelerini unutmanın mümkün olmadığını belirterek, "O cezaevinde olduğu sıralarda şunu söylüyor veya onun hayalini kuruyor, Çine Çayının kenarında oturup söğüt ağaçlarının serinliğinin yüzünde dolanmasını özlemişti. Biz işte o Çine Çayı üzerinde Aydın'ın 141 yıllık hayali olan Çine Barajını hamdolsun biz inşa ettik. Bu konuda Veysel Beye özellikle teşekkür ediyorum büyük gayret sarf edildi ve Çine Barajı'nı biz hallettik" diye konuştu.

Aydın'a 12 yıllık sürede 12,5 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakan olmadan önce genel başkan olarak Aydın'a geldiğini vatandaşların kendisinden Aydın-Denizli bölünmüş yolunu yapmalarını istediklerini hatırlattı. Erdoğan, vatandaşlara söz verdiğini ve 125 kilometrelik yolu temel atarken açılış tarihini söylediklerini ve bu tarihte de açılışını başbakan olarak yaptığını anlattı.

- "Milletin tarafındayım"

Erdoğan, Aydınlılar'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aldatanlarla değil aldatmayanlarla yoluna devam edeceğine inandığını belirtti.

"Şimdi diyorlar ki 'Cumhurbaşkanı'nın meydanlarda ne işi var" ifadesini kullanan Erdoğan, "Ben bu meydanlardan geldim, halkımı aldatmak isteyenlere karşı cumhurun başkanı olarak ben de düşüncelerimi onlarla paylaşmak istiyorum. Ben tarafım taraf, neredeyim? Milletin tarafındayım. Partilere eşit mesafedeyim ama herhalde benim de gönlümde bir aslan yatıyor değil mi? Bu da benim hakkım, en doğal hakkım" diye konuştu.

Gar sahasında Türkiye'deki 20 lojistik merkezden birini kurduklarını, Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun da 1,8 katrilyon liralık dev bir proje olduğunu ve bunun da hazırlıklarının sürdüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aydın'a 800 yataklı bir şehir hastanesi kazandırıyoruz, bunlar benim hep hayalimdi. Şu anda 17 tane şehir hastanesi inşaatları devam ediyor. 30 büyükşehirin tamamında bu şehir hastaneleri olacak. Şu anda proje Yüksek Planlama Kurulu'nun onayında. 2023 yılında Aydın'ı sadece bölgesinin değil ülkemizin marka şehri haline getirmek için yapılan her çalışmanın ben de takipçisiyim" dedi.

Erdoğan, "cek-cak"larla konuşmadıklarını, Türkiye'nin geleceği için planlamalar yaptıklarını anlatarak, "Peki onlar ne anlatıyor, bizim yıllardır hayata geçirdiğimiz hizmetleri, açıkladığımız projeleri kıyısından köşesinden kırpıp vaat diye millete ifade ediyorlar. Geçen gün birisi çıkmış ne diyor biliyor musunuz, 'Üniversitelerde harçları kaldıracağız' diyor. Gafile bak, harçlar kalkalı kaç yıl oldu, harçları biz kaldırdık. Çıkmış mazotlardan bahsediyor Sayın Kılıçdaroğlu, 'mazot fiyatını şuraya indireceğim buraya indireceğim', Sayın Kılıçdaroğlu, bak bir amca bana Malatya'dan şöyle ufak bir karne gönderdi. Bu karne eskiden mazot karnesiydi. Bunlar onun zihniyetinin geçmişteki karneleri. Öyle kolay kolay mazot alamazsın, sıraya gireceksin, ondan sonra sana gün verecekler, gideceksin bu mazotu alacaksın. Ya biz bugünlerden geldik. Traktörler mazot bulamazdı, şimdi böyle bir dert var mı?" diye konuştu.

- "Atışlar desteksiz olunca böyle şaşmalar da oluyor tabi"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet partilerinin seçime yönelik vaatlerini de eleştirerek, "Bir başkası çıkmış gençlik bakanlığı kuracağım diyor. Zaten bu ülkede öyle bir bakanlık var. Anamuhalefetin genel başkanı çıkmış diyor ki 4 yıl verin bana işsizliği kaldırayım ama arkasında bir şey daha söylüyor, 20 yıllık bir projeden bahsediyor ya. Diyor ki '20 yıl sonra işsizlik yüzde 5 olacak' diyor. Bir taraftan kaldıracak, orada 5. Bunların akşam, sabah hiç dediklerine inanmayın, atışlar desteksiz olunca böyle şaşmalar da oluyor tabii" diye konuştu.

Rabia işareti yaparak, "tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" söylemini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vatanımızın üzerinde kimse operasyon planlamasın, avucunu yalar. Karşısında bizleri bulur, silahlı kuvvetlerimizi bulur, emniyet gücümüzü bulur, hepsinden öte bu aziz milleti bulur. Tek devlet... Çıkmış bir paralel devlet. Şu hale bak, başlarındaki zat 99'da buradan kaçtı, nereye gitti? Pensilvanya'ya. Neydi bu? Din adamı. Niye Pensilvanya'ya gittin de Mekke'ye, Medine'ye gitmedin? Madem din adamısın niye Pensilvanya'ya gittin, oraya git. Dert başka altında başka şeyler yatıyor. İmamları da kaçmaya başladı, imam mihrabı terk eder mi? Fakat bunlar terk eden edene. Ne demiştim başbakanlığım döneminde, 'bunların inlerine gireceğiz' demiştim. Evet, inlerine girdik, giriyoruz. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Hukuk içerisinde ne gerekiyorsa bunu yapacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Aydın'ın 7 Haziran'da tercihi eski Türkiye kalıntılarından yana değil, yeni Türkiye'den yana kullanacağına inandığını dile getiren Erdoğan, vatandaşlara "Aydın, yeni Türkiye için evet mi? Yeni anayasa için evet mi? Başkanlık sistemi için evet mi?" sorusunu yöneltti. Vatandaşları cevabının "evet" olması üzerine de Erdoğan, "Maşallah, barekallah" diye konuştu.

- Bakanların konuşmaları

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Aydın'da en büyük yatırımları gerçekleştirdiğini ifade ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şükranlarını sundu.

Hayata geçirdikleri yatırımlarla geçen yılki kuraklıktan Aydın ve civarının en az şekilde etkilendiğini belirten Eroğlu, şöyle konuştu:

"İzmir merkezli Ege Gelişim Projesi'ni (EGEGEP) hazırladık. 2019 yılı sonuna kadar 25 milyar liralık yatırımla 4 bin 587 yeni tesis yapacağız. Böylece Ege ve Aydın, adeta şaha kalkacak. Ancak bu tür yatırımlar, siyasi istikrarla oluyor. Sizin siyasi istikrarı sürdüreceğinize inanıyoruz. İstikrar sürsün, Aydın büyüsün."

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de sahneye çıkıp Aydınlıları selamladı.

Aydın'da gerçekleşen toplu açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın yanısıra Adalet Bakanı Kenan İpek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı.

Törenin yapıldığı İstasyon Meydanı'na Erdoğan ve eski Başbakan merhum Adnan Menderes'in fotoğrafının yer aldığı pankarttaki "Milletimizin ve Aydınımızın kalbinde" yazısı dikkat çekti. Menderes'in fotoğrafının yer aldığı bir başka pankartta ise "Darbe içinde olanlar! 27 Mayıs'ı unutmadık, unutturmayacağız" ifadesi yer aldı. Erdoğan'ın fotoğrafının bulunduğu bir başka afişte de, "Sayın Cumhurbaşkanım efeler diyarı Aydın'a hoşgeldiniz" yazısı yer aldı. İstasyon Meydanı'na da Cumhurbaşkanlığı forsu ve Erdoğan'ın resminin yer aldığı, "Büyük usta varsa ben de varım" yazılı afiş asıldı.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Hayrullah

Bu kadını oldum olası sevmedim.bana herzaman kibirli ve kendini beğenmiş olarak geldi.birde içten pazarlık yapan şahsiyeti hatırlattı herzaman.bilmiyorum ama böyle.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş