DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aydın'da

7 Yıl Önce
2015-05-27 20:50:05
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Adnan Menderes ve arkadaşları bu millete hizmet etti, bu milletin geleceği için mücadele verdi. Onlar asla bu millete tepeden bakmadı. Hayatları pahasına milletin yanında olmaktan milletle yol yürümekten vazgeçmediler. Darağacına çıkarken bile milletin gönlündeki sevgi tahtında bir basamak daha yükseliyordu" dedi.

Aydın İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilen toplu açılış törenine katılan Erdoğan, 7 Haziran seçimlerine dikkat çekerek, demokrasinin önemli bir dönüm noktasından geçtiğini belirtti. Erdoğan "Efeler yine yeter söz milletindir diyor mu? Bugün efeler yine yeter söz de karar da milletindir diyor mu?" diye sordu.

Toplam yatırım tutarı 391 trilyon olan 84 ayrı eserin açılışını yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, eğitimde tüm ilçelere yayılan anaokulundan ilkokula, ortaokuldan liseye kadar 37 ayrı okulun resmi açılışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erdoğan, Kuşadası'nda 150 yataklı devlet hastanesi, Gaziemir'de 400 yataklı devlet hastanesinin daha önce tamamlandığını belirterek, Söke'de ağız ve diş sağlığı merkezinin açıldığına işaret etti. 3 adet köprülü kavşağın. içme suyu, yağmur suyu projeleri gibi altyapı projelerinin inşasının tamamlandığını bildiren Erdoğan, bu eser ve hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Erdoğan, 27 Mayıs'ın anlamlı bir gün olduğuna dikkati çekerek, "27 Mayıs o kara yılın 55. yıl dönümü 14 Mayıs 1950'de başlayan bir demokrasi şöleni 27 Mayıs 1960 da kesintiye uğradı. 16, 17 Eylül 1961 tarihinde de milletin üç adamı içinizden biri Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüşdü Zorlu idam edildi" diye konuştu.

"Yuh" çeken kalabalığa Erdoğan, "Gelin bu yuhlarınızı 7 Haziran'da sandığa gömün" dedi.

Şehitleri rahmetle yad ettiklerini ve hep rahmetle yad edileceklerini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

"Ama onlara darbe yapanlar, onları idam edenler hatırlanmıyor. hatırlansa da başka türlü anılıyor. Niçin biliyor musunuz? Çünkü Adnan Menderes ve arkadaşları bu millete hizmet etti, bu milletin geleceği için mücadele verdi. Onlar asla bu millete tepeden bakmadı. Hayatları pahasına milletin yanında olmaktan milletle yol yürümekten vazgeçmediler. Aslında darağacına çıkarken bile milletin gönlündeki sevgi tahtında bir basamak daha üste yükseliyordu Kendisine darbecileri, cuntacıları, vesayetin yol arkadaşlığını seçenler daima kaybetmeye mahkum oldu."

Erdoğan, "Aydın her zaman demokrasinin yanında, milletin adamlarının yanında yer aldı. İnanıyorum ki bundan sonra da Aydın'ın tarihi aynı olacaktır" dedi.

- "Dün Adnan Menderes için hazırladıkları sonla bugün bizi tehdit ediyorlar"

Erdoğan, Menderes için hazırladıkları sonla tehdit edildiklerini söyledi. Erdoğan, "Ne diyorlar 'sonunuz Menderes gibi olacak' diyorlar. Halbuki ölümsüzlüğü tadanlara ölüm ne yapabilir ki. Bununla yetinmiyor Mursi'ye istenen idam cezasın gönderme yaparak resmimi üste koyarak altına yüzde 52 ile seçilen cumhurbaşkanına idam diye başlık atıyorlar. Onlar bilmiyorlar ki Menderes gibi bir son bizim için şereftir. Onlar bilmiyorlar ki şehitler ölmez hem Allah'ın indinde hem milletin gönlünde şehitler ebediyen yaşarlar" ifadesini kullandı.

Bu milletin kendisine hizmet edeni asla unutmadığı gibi ihanet edenleri de asla unutmayacağını bildiren Erdoğan, "Milletimiz çok büyük mücadelelerle ve çok zor şartlar altında elde ettiği demokratik ve ekonomik kazanımlarına el uzatanı asla affetmez" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hacı Bektaş-ı Veli ne diyor? Her birimiz Hacı Bektaş Veli olalım. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Şimdi ben ilave ediyorum, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs 1958 tarihinde yapılan seçimlerin Türkiye'de gerçekleştirilen ilk özgür seçim olduğunu söyledi.

Erdoğan, "Bu seçimlerde geçmişimiz için çok ibret verici geleceğimiz için de çok ümit verici gerçekten ilginç manzaralar yaşanmıştır" diye konuştu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Baki Hiçyılmaz

İranda düzenlenen bu etkinliklerden 'Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür Kurulu' nun neden haberi olmaz. Bu kurul ne işe yarar. Fotoğraf Sergisi düzenlenen zat hangi sıfatla buradadır. Kültür Kurulunun Ömrünü fotoğrafa vermiş diğer Fotoğrafçı üyeleri nerededir? Sayın Başkanımızın bu kuruldan haberi varmıdır? Bu etkinliklere götürülen kişiler kimdir ve hangi kriterlere göre seçilmişlerdir? Sayın Başkan Belediyenin Başkanımıdır? Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Başkanımıdır? Saygılarımla.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş