DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da

29.05.2015 19:36:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ana muhalefetin Genel Başkanı ne diyor; 'Seçim günü elektrikler kesilirse sandıkların üzerine oturun' diyor. Hale bak. Seçimlerde sandığını bulup oy kullanamadığı için sandıkların hala tahtadan olduğunu sanıyor. Halbuki sandıklar artık plastikten. Üzerine oturursanız kırarsınız Sayın Kılıçdaroğlu. Siz sandığın üzerine oturmanın değil, sandıktan çıkmanın hesabını yapın" dedi.

Erdoğan, Adana İstasyon Meydanı'ndaki konuşmasında Mevlana'nın "Aşk nasip işidir. Hesap işi değil. Aşk adayıştır, arayış değil. Sen adanmış ve yanmışsan bu uğurda, aşk sana uzak değil" sözlerini hatırlattı.

Millete hizmetin hesap değil, aşk işi olduğuna işaret eden Erdoğan, milletin 2002 yılından bu yana nice siyaset mühendisliği hesaplarını altüst ettiğini vurguladı. Erdoğan, "Çünkü şunu unutmayın; her hesabın üzerinde olan bir hesap var. Bu seçimde de tüm hesaplar inşallah boşuna çıkacak" dedi.

Muhalefetin hesap da bilmediğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ana muhalefetin Genel Başkanı ne diyor; 'Seçim günü elektrikler kesilirse sandıkların üzerine oturun' diyor. Hale bak. Seçimlerde sandığını bulup oy kullanamadığı için sandıkların hala tahtadan olduğunu sanıyor. Halbuki sandıklar artık plastikten. Üzerine oturursanız kırarsınız Sayın Kılıçdaroğlu. Siz sandığın üzerine oturmanın değil, sandıktan çıkmanın hesabını yapın. Tavuk musunuz da sandığın üzerine tüneyeceksiniz? Sandık üzerine oturmak için değil, içinden çıkmak için var."

-"Bunların hayalleri bile yapılanlara yetmiyor"

Muhalefetin seçim öncesi vaatlerle vatandaşa şirin gözükmeye çalıştığını ifade ederek, "Ne diyor? 'Yılda 1 milyon istihdam'. Geçen yıl gerçekleşen istihdam rakamı ne biliyor musunuz? 1 milyon 350 bin. Bunların hayalleri bile yapılanlara yetmiyor" diye konuştu.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başka ne diyor? '800 bin kişiye mesleki eğitim'. Şu anda mesleki eğitim alanların sayısı 1 milyonu aşmış durumda. Ve bunlar kesintisiz devam ediyor. 'Kadın ve genç istihdamına teşvik' diyor. Bu konuda da zaten çok geniş teşvikler var. 'Sosyal güvenlik kurumlarını tek çatı altında toplayacağım' diyor. Zaten topladık. Sosyal Güvenlik Kurumu var. Haberi yok. Çalışma hayatı ile ilgili 160 vaadi var, 110'unu zaten yapılmış durumda. Hesap bilmediği gibi kendi geçmişini de bilmiyor. Bunun Genel Müdürlüğü dönemindeki SSK'yı hatırlayanlarınız var. Bu hesap bilmezlikle SSK'yı batırdı. Bugün de ülkeyi batırmak için gayret sarfediyor. Ama benim milletin buna böyle bir fırsatı vermez."

Gençlerin mazot, benzin bulunamadığı günleri büyüklerine sormasını isteyen Erdoğan, şimdi traktörlerin de mazotun da arttığını kaydetti.

Bugün her alanda sahip olunan imkanların geçmişte olmadığının altını çizen Erdoğan, "Bugün bilgisayar sahibi olmak, internet kullanmak, teknolojinin imkanlarından faydalanmak gayet kolay değil mi? Eski Türkiye'de böyle bir şey yoktu. Öğrencilerimiz bırakın tablet bilgisayarı, akıllı tahtayı okuyacak sınıf bulamıyordu" dedi.

Başbakanlığı döneminde yapılan hizmetlerden örnekler veren Erdoğan, muhalefetin vaatlerinin AK Parti iktidarında zaten hayata geçirildiğini söyledi. Erdoğan, "Milleti aldatmayın, millete dürüst konuşun. Yalan söylemeyin" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 79 yılda 346 bin derslik inşa edilmişken, 12 yılda bu sayıya 234 bin derslik daha ilave ettiklerini söyledi.

26 olan havaalanı sayısını 55'e çıkarttıklarını belirten Erdoğan, "79 senede 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı, biz 12 senede bunun üzerine 17 bin 600 kilometre bölünmüş yol ilave ettik. Durmadık, daha da çalışacağız. Bugün ülkesine güvenen, dünyayı tanıyan, vizyonu güçlü bir gençliğimiz var" dedi.

- "Bahçeli'nin işi değil bu, anlamaz bu işlerden"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 230 milyar dolar olan milli geliri 800 milyar dolara yükselttiklerini işaret ederek, "Nereden nereye? IMF'ye 23.5 milyar dolar borç vardı. Kim yaptı bu borcu? MHP, DSP, ANAP. Biz geldik bunları sıfırladık. Şimdi IMF bizden borç istiyor. Merkez Bankası'nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı, şimdi 122 milyar dolar oldu. Nereden nereye. Bununla kalmadık. Millet ona yetki verdi, koalisyon Hükümeti kurdular ve 3.5 yıl idare edebildiler, 3.5 yılın sonunda bırakıp gittiler. Bahçeli'nin işi değil bu, anlamaz bu işlerden" diye konuştu.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Düzce depreminde depremin altında kaldılar, Bolu depreminde altında kaldılar, Sakarya depreminde altında kaldılar. Kocaeli'nin de altında kaldılar. Ama biz Bingöl depreminde, gece oradaydık. Bir senede yeni bir Bingöl. Bir senede yeni bir Simav. En önemlisi Van depremi, 1.5 yıl senede yeni bir Van inşa ettik. Biz buyuz ya, biz buyuz. Allah'ın izniyle çalıştın mı? Aşkla koşan yorulmaz, biz bu aşkla koştuk. Seviyoruz milletimizi. Bu iş öyle içi boş vaatlerle ortada gezmeye, bağırıp çağırmaya, çatık kaşla meydan okumaya... Bazıları da ekranlarda saz çalıp popstar edasıyla salınmaya benzemez. Cilalıyorlar, boyalıyorlar, popstar ya. Herhalde meslek değiştirmeye başladı, öyleye benziyor.

Benim için de diyor ki utanmadan, sıkılmadan, 'nereye çağırsalar gidiyor.' Ben milletin adamıyım, bölücü terör örgütünün adamı değilim. Seni onlar idare ediyor, beni ise milletim idare ediyor, farkımız bu. İstanbul'da sazın, bölgede silahın arkasında durmakla bu iş olmaz, bunların yaptığı bu. Millete hizmet aşkla, sevdayla, adanmayla olur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Hacı Bektaş gibi, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Yeni Türkiye'yi Adana ile birlikte inşa edeceğiz. 2023 hedeflerimize Adana ile birlikte ulaşacağız" sözlerini miting alanını dolduran kalabalık tekrarladı.

Bugünün İstanbul'un fethinin 562. yıl dönümü olduğunu anımsatan Erdoğan, "Tebrik ediyorum. Yarın İstanbul'da büyük bir şölene hazırlanıyoruz. İlk defa 562 kişilik bir ordu mehteriyle gösteri olacak. Bunu her yıl yapacağız. Türk yıldızları gösteri yapacak. Valimiz, Belediye Başkanımız, Başbakanımız ve şahsım halkımızla bütünleşeceğiz. Türk Yıldızlarının gösterisinden sonra her sene İstanbul'da valilik ve belediyenin yaptığı gece gösterileri ayrıca yapılacak. Bu şölen, tüm milletimizin davetli olduğu bir şölendir" sözlerini sarfetti.

- Notlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkla buluşma programı kapsamında Adana'da gerçekleşen etkinliğe eşi Emine Erdoğan'ın yanı sıra Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti milletvekilleri de katıldı.

Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan protokol sıralarında otururken yanlarına gelen iki kız çocuğunu sevdi.

Adana İstasyon Meydanı Erdoğan'ın posterleri ve Türk bayrakları ile donatıldı.

Miting alanında "Hoşgeldiniz Sayın Cumhurbaşkanımız" yazılı pankartların yanı sıra "Mazlumların yanında, zalimlerin korkulu rüyası, işte başkomutan işte onun ordusu" yazılı bir başka afiş dikkat çekti.

(Bitti)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

atari memet

Sayın Reis-i Cumhurum! Elalemin tarlasına bağına izinsiz girip, elinde sopayla bağcıyı bekleyen serseri topluluğuna bir 'Bağcı' olarak hep üzüm ikram ettiniz. Herifler meyva sevmiyor! Madem sopayla gelmişler; sopayla gidecekler Başkanım!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş