DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da:

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da:

29.05.2015 19:21:15
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'nin, barajı geçememesi halinde kaos çıkarma tehdidinde bulunduğunu belirterek, "Hadi oradan! Hangi kaosu çıkarmaya gücünüz yetiyorsa çıkın ortaya. Bilesiniz ki bunun bedelini ağır ödersiniz" dedi.

Adana'da halka hitap eden Erdoğan, Adana'ya olduğu gibi Hakkari'ye de hizmet götürmenin mücadelesini verdiklerini söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın geçen salı günü açtıkları Hakkari Selahaddin Eyyubi Havalimanı için "Keşke beraber açsaydık" dediğini anımsatan Erdoğan, "Ben bugüne kadar bunların belediyelerinin bulunduğu 5 ile gittim, hiçbirinde belediye başkanları bizi karşılamaya gelmedi. Dağdan öyle emir aldılar. Bunları dağ yönetiyor. Bunlarda irade yok" diye konuştu.

HDP'de millet adına hizmet etme anlayışı olmadığını ifade eden Erdoğan, "Neyi senle beraber açacağız? Sen değil misin 6-7-8 Ekim tarihlerinde 50 kişinin ölümüne neden olan. Sen değil misin 15 yaşındaki Yasin Börü'nün üçüncü kattan atılarak, bıçaklanmak suretiyle arabanın üstünden geçip şehit edilmesine neden olan?" dedi.

Milletin oyuna gelmemesini isteyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu oyunu bozmamız lazım. Bir grup aydın geçinenler çıkmış, neymiş ben diktatörmüşüm. Ben diktatör olduğum için zaten bunlar bu şekilde yapıyorlar. Geziyi onun için yaptılar. 17-25 Aralık onun için yapıldı. 'Taksim bizim Kabemiz' diyor. Demek ki bu aydınların Kabesi de orası. Bir zamanlar bir tanesi de, 'Kabe Arabın olsun, bize Çankaya yeter' diyordu. O da CHP zihniyeti. Bizim tek Kabemiz var, Mekke'de. Bunlar bir tane müftü bulmuşlar, onu aday yapmışlar. Ne diyor müftü, 'Benim partimin dini zerdüştlük olsa yine aday olurdum'. Hale bak.

Çok çalışmamız lazım, çok gayret etmemiz lazım. Bütün bu emirler dağdan geliyor. Eşbaşkanın dağda bulunan abisi bunlara talimat veriyordu. Dağdaki abisi havalimanını engellemek için saldırırken, bu eşbaşkanın en küçük kınamasını, karşı çıkmasını, 'Abi ayıp ediyorsun' dediğini duyan var mı? Diyemez çünkü bu partiyi onlar değil, dağ yönetiyor. 200 tane aydın geçinen karanlık, havalimanına karşı çıkan bu zihniyete destek vermek için mi bu gayreti yapıyor?"

- "Bunlarda hizmet göremezsiniz"

Erdoğan, HDP'nin imam hatipleri kapatmayı, din derslerini kaldırmayı vadettiğini, musluklardan kan akıtmakla tehdit ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Milleti; partileri barajı geçemezse kaos çıkarmakla tehdit ediyorlar. Hadi oradan! Hangi kaosu çıkarmaya gücünüz yetiyorsa çıkın ortaya. Bilesiniz ki bunun bedelini ağır ödersiniz. Siz bu ülkenin güvenlik güçlerini ne zannediyorsunuz? Daha seçimler yapılmadan, seçim sonrası kaos çıkarmaktan söz ediyorlar. Bunlar kandan, candan besleniyor, milletin ahından, feryadından besleniyor. Bunlarda hizmet göremezsiniz. 100'e yakın belediyeleri var. Hangisinin dişe dokunur, şehir halkının derdine derman olan hizmetini gördünüz? Göremezsiniz. Bunlar ancak Diyarbakır'da Büyükşehir Belediyesinin önünde dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anneleri taciz etmeyi bilir. Arka kapısında da paralel yapıyla anlaşma yaparlar.

Size bir hikaye anlatayım. Bu partinin adayı bir esnafın yanına gidip oy istiyor. Esnaf buna, 'belim ağrıyor' diyor. Aday da 'Geçmiş olsun ama biz oy istiyoruz senden' diyor. Bunun üzerine esnaf ne diyor, biliyor musunuz? 'Size oy verip de her gün defalarca kepenk açıp kapatamam belim ağrıyor, belim' diyor. Bunlar sadece milletin işine, gücüne, ekmeğine mani olmayı bilir.

Milliyetçi olduğu iddiasındaki partinin genel başkanı da çıkmış bunlarla aynı dili konuşuyor. 'Bölücü örgütün güdümündeki parti meclise girmezse kriz çıkar, erken seçime gidilir' diyor. Ana muhalefet derseniz; zaten kendini bırakmış, bu partiye barajı geçirmek için çalışıyor. Paralel yapı derseniz; tüm gücüyle, imkanlarıyla bu partinin borazanlığına soyunmuş. Milletten umutlarını kesmişler. Bölücü örgütün güdümündeki partinin barajı geçmesi üzerine hesap yapıyorlar."

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş