DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan Adana'da

7 Yıl Önce
2015-05-29 19:15:41
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bazı Kürt kardeşlerim oyuna geliyor. Diyorum ki bu ülkeyi asla böldürtmeyeceğiz. Kimse böyle bir yola başvurmasın. Başvurursa karşısında bizi bulur, karşısında silahlı kuvvetlerimizi bulur, karşısında emniyet gücümüzü bulur. Karşısında, hepsinden öte milletimizi bulur" dedi.

Adana'da halka hitap eden Erdoğan, Karacaoğlan'ın, "Güzel sever diye isnad ederler. Benim Hakk'tan özge sevdiğim mi var" mısrasını anımsatarak, "Bizim Türkiye'den özge sevdiğimiz yok. Bizim milletimizden özge sevdiğimiz yok. Bizim bayrağımızdan özge sevdiğimiz yok. Bizim vatanımızdan özge sevdiğimiz yok" ifadelerini kullandı.

Rabia işaretini gösteren Erdoğan, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vurgusu yaptı. Bölücü terör örgütünü arkasına alanların vatan üzerinde operasyon yapmaya çalıştığını ifade eden Erdoğan, "Bazı Kürt kardeşlerim oyuna geliyor. Diyorum ki bu ülkeyi asla böldürtmeyeceğiz. Kimse böyle bir yola başvurmasın. Başvurursa karşısında bizi bulur, karşısında silahlı kuvvetlerimizi bulur, karşısında emniyet gücümüzü bulur. Karşısında, hepsinden öte milletimizi bulur" diye konuştu.

Birilerinin paralel devlet oluşturmaya çalıştığını hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başbakanlığım döneminde ne demiştim: 'İnlerine gireceğiz inlerine' demiştim. Girdik mi? Devam ediyor muyuz? Daha devam edeceğiz. Hukuk içerisinde, bunlar bunun bedelini ağır ödeyecekler. Bunların baş imamı hocaefendileri. 1999'da Amerika'ya kaçtı, Pensilvanya'ya. Sen hocaefendi değil misin? Niye Pensilvanya'ya, Amerika'ya kaçtın da Mekke'ye, Medine'ye gitmedin. Ne işin var orada? Arkadan küçük imamlar da kaçıyor. Onlar da başladılar kaçmaya. İmam mihrabı terk eder mi? Bunlar terk eder. Şu anda panikteler. Onlar kaçacak biz kovalayacağız."

-"Kızlarım üniversiteye gidemediler bu ülkede"

Milleti, ümmeti bölenlerle mücadelelerinin çok ağır olacağına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bu ülkede başörtülü kızlarımızın başörtüsü için 'füruattandır' diyenlerle mücadelemiz ağır olacak. Ne dediler? O hocaefendi denilen zat, 'Başını aç peruk tak.' İşte bunlara 7 Haziran dersi çok önemli. Bu ülkede kızlarımıza çektirilen o eza, cefanın arkasında bunlar var. Aldattılar ve maalesef yanlış yola sevk ettiler. İmam hatiplerin orta kısmı kapatıldı. 600 bin öğrenci vardı, 60 bine düştü. Şimdi hepsi açıldı. Şimdi öğrenci sayısı 1 milyona çıktı."

Katsayı engelini kaldırdıklarını, öğrencilerin istedikleri üniversiteye girebildiklerini anlatan Erdoğan, Adanalılara, "Ama şimdi ben de sizden bir şey istiyorum. Artık üniversitelerden başarıyla çıkacaksınız ve bunlara bunun hesabını ağır soracaksınız. Çünkü size çok eza, cefa ettiler" diye seslendi.

Kendisinin ve dört çocuğunun da imam hatip mezunu olduğunu anımsatan Erdoğan, "Kızlarım üniversiteye gidemediler bu ülkede. Çok çile çektiler. Daha sonra yurt dışına göndermek zorunda kaldım. Oğlum, katsayı engeline takıldı. Puanı tuttuğu halde Türkiye'nin en güzel üniversitelerinden birine giremedi. Onu da gönderdim. Sonra gittiler Amerika'da, İngiltere'de okudular, döndüler, geldiler" dedi.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abbas cinl

edersin edersin yavas yavas yedire yedire hani kirmizi cizgiler irakta vardi yesil oldu mavi oldu peki kim boyadi bu cizgileri utan akili olun baris icinden ülkeyi kücültmeden dagitmadan yakmadan dagitmadan insan gibi anlasin bereber yasayin bu topraklar dan türklerden önce kürtler yasiyordu unutmayin haritalar cizilirken bunlar hesaplanmisti

Görüş Bildir Bizimle Paylaş