DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3)

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3)

03.06.2015 01:00:02
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bakın son günlerde neymiş 200 tane aydın. Ne aydını? Bunlar karanlık. 6-8 ekimde bütün Kürt vatandaşlarımızı sokağa davet eden kim? Malum partinin eş başkanı. 50 kadar orada vatandaşımız öldü, değil mi? Kim bu ölenler? Kürtler. Öldüren yine Kürtler. Peki nasıl olur da bu adam, bu aydınım diye geçinenler tarafından desteklenebiliyor?" dedi.

Erdoğan, Show TV'de canlı yayınlanan "Cumhurbaşkanı ile Gündem Özel" programında soruları yanıtladı.

Döviz fiyatlarının artmasının etkisiyle ilgili soru üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Etkisi fazla olsaydı bütçe fazla vermezdi. Bakın seçimdeyiz, buna rağmen bütçe fazlası var. Güzel bir gelişme. Ama onlar bunu takdir edecek yerde değiller. Burası çok önemli. Şuanda kurda da normalleşme sürecine doğru geliyor. Yani muhalefetin hükümeti eleştirirken ülkenin kaybetmesini göze alması değil, ülke nasıl kazanır, bunu düşünerek bunu yapması lazım. Ama bunlar bunu yapmıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, Doğan medya grubuyla ilgili soruya da şu yanıtı verdi:

"Bunlar hayatları boyunca hep vesayetten beslendiler. Şuanda da buradan beslenmeye devam ediyorlar. O medya grubuyla diğerleri, isim vermeyeceğim, birbirlerine öteden düşmandırlar. Çok iyi bilirim. Kendisinden ayrılıp giden veya kendisinin ayırdığı köşe yazarlarının yazdığı gazeteler. Bunların beslendiği nedir? Ya cumhurbaşkanına vuracak, cumhurbaşkanının ailesine vuracak. Bunlardan beslenecek. Şimdi tabi biz de onlarla hukuk içinde mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Onlar gidecekler, Avrupa'yı ayağa kaldıracaklar. Nereyi ayağa kaldırırlarsa kaldırsınlar. Hukuk içinde sonuna kadar onlarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Bizi yalanla dolanla her şeyle karalamaya bunların hakkı yok. Kandil'dekilerin elinde silah var. Bunların da en önemli silahı ellerindeki kalemleri. İftirayla hep. Bunu da sınır tanımaksızın yapıyorlar. İşte attıkları başlıkları görüyorsunuz. Aynı şekilde paralel yapının attığı başlıklar kimlerle nasıl röportajlar yapıyor görüyorsunuz. Bunların bir araya gelmeleri mümkün müydü? Ama hepsi. bakıyorsunuz, Ziya Paşa'nın 'dinime küfreden müslüman olsa' diye bir şeyi var. Bunların durumu bu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya gruplarının kendisine karşı birleşmelerine ilişkin soru üzerine şöyle konuştu:

"Benim başbakanlığım döneminde iktidarım, hükümetim veya partim, biz bu ülkenin çıkarlarının dışında ve milletimizin çıkarları dışında hiçbir şeyi kabullenmedik Ama bu bunlara tamamen ters düşüyordu. Sıkıntı burada. Bıraktığım partimin buradan taviz vereceğine inanmıyorum. Ben de cumhurbaşkanı olarak kendi tasarruf alanım içinde buna asla müsaade etmem. Bu milleti biz dağa teslim etmeyeceğiz. Bu milleti biz teröre teslim etmeyeceğiz. Sonuna kadar orayı kullanmak suretiyle eğer bu milleti kullanmak tasarrufu altına almak istiyorsa, biz de mücadelemizi sonuna kadar vereceğiz. Biz dik durmaya devam edeceğiz. Biz diyoruz ki bu ülkede vatan millet meselesi hakikaten bunu savunanlar burada yerini alması lazım. Bakın son günlerde neymiş 200 tane aydın. Ne aydını? Bunlar karanlık. 6-8 ekimde bütün Kürt vatandaşlarımızı sokağa davet eden kim? Malum partinin eş başkanı. 50 kadar orada vatandaşımız öldü, değil mi? Kim bu ölenler? Kürtler. Öldüren yine Kürtler. Peki nasıl olur da bu adam, bu aydınım diye geçinenler tarafından desteklenebiliyor?"

Diyarbakır'da geçen Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtırken vahşice öldürülen Yasin Börü'yü hatırlatan Erdoğan, "Onu şehit eden zihniyete bu 2 yüz kişi nasıl destek veriyor? Bir kınama oldu mu? Olmadı. Aynı şekilde Şırnak'ta 3 kişi öldürüldü. Muhtar aynı şekilde öldürüldü. Bütün bu olaylar ortada. Bu süre içinde oldu bunlar. Hala bu 200 tane aydın, siz nasıl aydınsınız? Nasıl bunlara destek verirsiniz?" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Çözüm Süreci'yle ilgili şu görüşlerini paylaştı:

"Şu anda devam ediyor. İktidar devam ettirmekte kararlı ama bu seçim sonrası nasıl bir hal alır, şu anda onu bilemem. Şu anda bunu konuşmak erken diye düşünüyorum. Biz bunu başlattığımızda bu işin içinde HDP, MDP diye bir şey yoktu."

Akil insanlardan bazılarının 200 aydının içinde yer aldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üzüldüm. Neleri kendileri bize rapor ettiler, şimdi neyi konuşuyorlar" dedi.

Erdoğan Çözüm Süreci'nin sulh ve sükun hayata hakim olursa yürüyeceğini savunarak, "Biz Hakkari'de havaalanını açarken, öbür tarafta Yüksekova'da kepenk indirenler, maskeli yüzlerle orada dolaşanlar olduğu sürece Çözüm Süreci tehdit altındadır" diye konuştu.

(Sürecek)

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

şeref kaya

lenneyke ya huseyn! lebbeyke ya nasrallah!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş