DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çöp kokusundan şikayetçi mahalleli eylem yaptı

Çöp kokusundan şikayetçi mahalleli eylem yaptı

10.07.2015 23:13:56
Dilovası ilçesi İstiklal Mahallesi Çerkeşli yolu üzerinde yer alan İzmit Atık ve Artıkları Arıtma Yakma ve Değerlendirme AŞ'ye (İZAYDAŞ) ait çöp depolama tesisi çevresinde yaşayan mahalle sakinleri eylem yaptı.

Mahalle sakinleri, kokudan şikayetçi olduklarını belirterek, tesisin yolunu kapattı, çöp araçlarının tesise girmesini engelledi.

Sloganlar eşliğinde depolama alanına yürüyen ve oruçlarını burada açan vatandaşların eylemine, HDP ve CHP yöneticileri ile mahalle muhtarları de destek verdi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca yaptığı açıklamada, çevreye duyarlı vatandaşların eylemine destek verdiklerini belirterek, sorunlarının en kısa sürede çözüme kavuşturulması için yetkilileri göreve davet etti.

Eski HDP Dilovası İlçe Başkanı Kamuran Onay, ilçeye yayılan pis koku yüzünden insanların rahatsız olduğunu belirterek, çöp depolama tesisinin bir an önce kaldırılmasını istedi.

Çöp depolama alanında oturma eylemi yapan ve yolu kapatarak çöp kamyonlarının tesise girmesini engelleyen mahalle sakinleri, sıkıntılarına çözüm bulununcaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini söyledi.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

senolcaymaz

DERHAL HİZBULLAH İSMİNİ DEĞİŞTİRİP HİZBUL RUSYA VEYA HİZBUL KAFİR DOSTU KOYMALARI LAZIM

Görüş Bildir Bizimle Paylaş