'Çocuklu seyahat' için küçük tavsiyeler

Çocuklarla hareket etmek her zaman daha zordur. Hiçbir aksaklık yaşamamak için en az 2,5 saat öncesinden havaalanında olmaya çalışın.

20.01.2021 10:01:35

Ailecek yapmayı planladığınız bir ziyaret ya da tatil var ise ilk önceliğiniz çocuklarınızın bu süreçte nasıl hazırlık yapacağı.

Kız veya erkek çocukların kıyafetlerinin seçimi tatil ya da ziyaretlerinizin daha rahat geçmesini sağlar. Mevsime hatta aya göre çocuklara alınacak kıyafetler hem yolculuk hem de konaklama boyunca kontrolün sizin elinizde olacağını işaret eder.

Bu eksende çocukların yaşına göre uygun kıyafet de önemli.

Eğer bu planlamada uçuş yolculuğunuz var ise şu kritik noktaları ilk etapta es geçmemeniz lazım.

İşta daha rahat bir "çocuklu uçuş için" yapılması gerekenler;

Özellikle uzun süreli uçuşlarda kendisine ait bir sırt çantasına kitaplarını, boyama kalemlerini, boyama kitabını ya da defterini almasını sağlayın. Böylece sıkıldığı zaman kendini oyalayabilir.
Çocuklarla hareket etmek her zaman daha zordur. Hiçbir aksaklık yaşamamak için en az 2,5 saat öncesinden havaalanında olmaya çalışın.
Güvenlik kontrolünden geçerken olabildiğince hızlı hareket edebilmek adına hem sizin hem de çocuğunuzun üzerinde herhangi bir takı ya da aksesuar olmamasına dikkat edin.
Sıvı mama, şurup, süt ya da uçuş esnasında ihtiyaç duyabileceğiniz diğer tüm sıvılar için sıvı kısıtlaması düzenlenmesini detaylı olarak inceleyin.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)