DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

DOLAR

16,3717 ₺

EURO

17,5794 ₺

ALTIN

971,79 ₺

BİST

2.418,10 ₺

Çocuk Üniversitesi İmam Hatipli mezunlarını verdi

'İmam Hatip Öğrencileri Üniversiteli Oluyor' yaz kampı öğrencileri mezun oldu.

6 Yıl Önce
2016-07-02 16:38:42

TİMETURK I HABER MERKEZİ

Önder İmam Hatipliler Derneği, İstanbul Çocuk Üniversitesi ile “İmam Hatip Öğrencileri Üniversiteli Oluyor” isimli ortaklaşa bir yaz kampı düzenlemişti. Öğrenciler, 2 haftalık kamp boyunca seçmek istedikleri meslekleri tüm yönleriyle alanında söz sahibi öğretim üyelerinden dinlemiş ve teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalara dair de bilgi sahibi oldu.

cocuk uni-mezuniyet (11)
cocuk uni-mezuniyet (4)
cocuk uni-mezuniyet (3)
cocuk uni-mezuniyet (2)

Tören İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü Hukuk Fakültesi'nde gerçekleşti.

KİMLER KATILDI?

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Esra Albayrak, İstanbul Çocuk Üniversitesi Müdürü Prof. Dr. Yaşar Bülbül, İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölüm Başkanı Prof.Dr. Cengiz Çakmak, İletişim Fakültesi Doçenti Dr. Abdullah Özkan, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentürk, ÖNDER yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

cocuk uni-mezuniyet (10)

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ ve ASİSTANLARI DA GELDİ


İstanbul Üniversitesi öğrenci ve asistanları da Çocuk Ünivesitesi'nde eğitim alan 750'si imam hatipli toplam 1100 öğrencinin mezuniyet töreninde gönüllü olarak katıldı.

Törende konuşan ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, şunları söyledi:

Aile ile okul, okul ile üniversite eşgüdümlü olarak çalışırsa ortaya eşsiz sonuçlar çıkacaktır. Biz de ÖNDER olarak bu ortak çalışmaya destek vererek geleceğin mimarlarının yetişmesine katkı sağlıyoruz. Çocuklarımız farklı branşlarda eğitim gördüler, üniversite hayatına bir başlangıç yaptılar. Bu başlangıcın üniversiteye giriş anahatarı olmasını temenni ediyorum. Bizler, beşikten mezara kadar ilmin devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Eğitimin hayat boyu devam etmesine inandığımız için bu sürecin üniversite ile bitmediğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu sebeple bu projenin ilerleyen dönemlerde daha kapsamlı bir şekilde tüm Türkiye'de etkin olarak uygulanması için çalışacağız.” diyerek sözlerini tamamlayan Bekiroğlu, mezun olan öğrencileri tebrik etti. Çocuklarımıza ulusal ve uluslararası ölçekte bir deneyim kazandırıyoruz. 6 bin öğretim üyesinin tamamının gönüllü desteğini alıyoruz. Çocukların bilimin yapıldığı yerler olan üniversitelerle erken çağda tanışarak bilimi sevmelerini hedefliyoruz. ÖNDER'in, din ağırlıklı eğitim alan imam hatip öğrencilerinin diğer alanlarda da yetkin bilgiye sahip olmasını isteyen yenilikçi ve vizyoner yöneticileri ile bu yıl, 750 imam hatip öğrencisini ağırladık. Amacımız İstanbul'daki Türkiye'deki her öğrenciyi en az bir programımıza dahil etmek."

cocuk uni-mezuniyet (5)
cocuk uni-mezuniyet (6)

"YARIN DÜNDEN DAHA GÜZEL OLACAK"

Çocuk Üniversitesi'nden mezun olan öğrencilerin ve velilerin heyecanını paylaşmak üzere programa katılan Esra Albayrak, İstanbul üniversitesi mezunu imam hatipleri tebrik ederek katılım belgelerini takdim etti. Esra Albayrak çocuklara hitaben yaptığı konuşmada onlara hayal kurmaktan vazgeçmemelerini tavsiye etti. Albayrak, “Buradan sonra, buradan aldığınız ilhamla ve heyecanla ideallerinizi gerçekleştirme noktasında lütfen cesur olun ve kendinize güvenin. Hata yapmaktan korkmayın. Hata yaparak hata yapmamayı, risk almayı, gerçekçi risk almayı öğreniyoruz. Hayal kurun, heyecanınızı kaybetmeyin, bilin ki hayal kuranlar, heyecanı olanlar dünyayı değiştirenlerdir. Hiçbir şekilde hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Ben inanıyorum ki, yarın dünden daha güzel olacak arkadaşlar" şeklinde konuştu.

cocuk uni-mezuniyet (7)
cocuk uni-mezuniyet (8)
cocuk uni-mezuniyet (9) .

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş