DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çocuk felci ikinci tur aşı uygulaması

Çocuk felci ikinci tur aşı uygulaması

7 Yıl Önce
2015-06-02 15:35:56
Kilis Öncüpınar'daki konteyner kentte 5 yaş altındaki Suriyeli çocuklara ikinci doz çocuk felci aşısı uygulanmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı, çocuk felci hastalığının ülkeye girişinin engellenmesi amacıyla Kilis'te de çocuk felci ikinci tur aşı uygulaması gerçekleştiriyor.

Konteyner kent sağlık ocağında görevli Tuğba Kesmenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, çocuk felci aşısının ikinci turunda şu ana kadar bin 710 çocuğun aşılandığını belirtti.

Hedeflerinin 2 bin 100 ve üzeri çocuğu aşılamak olduğunu ifade eden Kesmenoğlu, '4 Haziran'a kadar 5 yaş altındaki çocukları aşılamamız devam edecek. Çocuk felci aşısının ilk turunda 2 bin 100 çocuk aşılandı' dedi.

Suriyeli ailelerin çocuklarını aşılamakta hiçbir zorluk çıkarmadığını dile getiren Kesmenoğlu, ekip olarak konteyner kent içerisinde gezdiklerini, çalışmaların devam ettiğini ve Suriyeli ailelerin kendilerine çocuklarının aşılanması konusunda yardımcı olduklarını kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

sadosan

Altan Tan sakın sen de devlet ajanı olmayasın. Ciddi endişelerim var. 1-Kürt asıllısın ama burjuva bir ailenin çocuğusun. 2- Amerikan kolejinden mezunsun. 3- Yıllarca İslam ci geçindin ve Refah Partisine yakınlığın biliniyordu. 4- ve son oarak HDP Li oldun. Bu kadar karmaşa ve zigzagli profil, bal gibi senin de ajan olabileceğini göstermez mi? Doğrusunu Allah bilir.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş