DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Coca-Cola 337 milyar suyu geri kazandırdı

Coca-Cola 337 milyar suyu geri kazandırdı

31.08.2016 12:01:28
Coca-Cola, ürünlerinde ve üretim süreçlerinde kullandığı 300 milyar litre suya karşın 337 milyar litre suyu geri kazandırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Coca-Cola 2020 yılına kadar kullandığı suyun yüzde 100'ünü geri kazandırma hedefine 5 yıl önceden ulaştı. Bu başarıyla birlikte Coca-Cola kullandığı suyun tamamını doğaya ve topluma kazandıran Fortune 500 listesindeki ilk şirket oldu. Coca-Cola, Türkiye'de ise 2015'te kullandığı suyun 1,5 katını doğaya kazandırarak bu başarıya önemli bir katkı sağladı.

Üretim süreçlerinde kullandığı suyun yüzde 100'ünü 2020 yılına kadar doğaya geri kazandırmayı amaçlayan Coca-Cola, bu hedefini gerçekleştirdi.

Coca-Cola, Türkiye, Gece Sulaması ve Geleceğin Tarımı projeleriyle bu başarıya katkıda bulundu. 4,3 milyar litre suyu 2015 yılında topluma ve doğaya geri kazandırmayı başaran Coca-Cola Türkiye, 2015 yılı içerisinde Türkiye'de kullandığı suyun bir buçuk katını doğaya kazandırmış oldu.

Coca-Cola, Türkiye, su geri kazandırma faaliyetlerini Coca-Cola Hayata Artı Vakfı ve Doğa Koruma Merkezi ortaklığında gerçekleştirdiği Hayata Artı Çevre Programı ile yürütüyor. Hayata Artı Çevre Programı ile çiftçilerin iklim değişikliğine uyumunu sağlamayı amaçlayan Coca-Cola, yeni bir toprak ve su yönetimi anlayışını hayata geçirerek, sonuçları ve etkilerini tüm Türkiye'ye ve benzer coğrafyalara yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Coca-Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Başkanı Galya Frayman Molinas, gerçekleştirdikleri yoğun çalışmalar sonucunda geldikleri noktadan mutluluk duyduklarını belirtti.

Molinas,"Sürdürülebilirlik yaklaşımımız çerçevesinde, bir taraftan üretim süreçlerimizin tümünde suyu en verimli şekilde kullanırken, diğer taraftan toplumsal projeler ile suyu doğaya geri kazandırmayı hedefliyoruz. Türkiye'de ve tüm dünyada gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla bu konuda öncü olmanın gururunu yaşıyoruz." dedi.


Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Görüş Bildir Bizimle Paylaş