DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cizre'ye giremeyen HDP heyeti İdil'e döndü

Selahattin Demirtaş ve HDP heyeti Cizre'ye giremeyince İdil'e geri döndü.

7 Yıl Önce
2015-09-10 17:01:55

Şırnak'ın İdil İlçesi'nden bugün sabah saatlerinde yürüyerek Cizre'ye doğru, dağlık alandan gitmeye çalışan ve Cizre karayolunun 5'inci kilometresindeki dağlık alanda durdurulan HDP heyeti, 1 kilometre mesafedeki köye gitmek için yola çıktı.

Ancak çok sayıda çevik kuvvet polisiyle önlem alan emniyet yetkilileri, heyetin Cizre'ye doğru bir adım dahi gitmelerine izin vermeyeceklerini söylemesi üzerine heyet bir süre burada bekledi.

Yaklaşık 1 saat bekleyen HDP heyeti adına konuşan Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, Gazze'ye gösterilen hassasiyetin 7 gündür abluka altında bulunan Cizre'ye gösterilmemesine tepki gösterdi.

"İDİL'E GERİ DÖNÜYORUZ"

Cizre'de ölen kadın ve çocuklardan Başbakan Davutoğlu'nu sorumlu tutan Demirtaş,"Orada neler yaşanıyorsa, açsınlar birlikte bakalım. Biz şimdi İdil'e dönüyoruz ama bu geri dönüş değil. İdil'de Cizre kriz merkezini kuruyoruz" dedi. Heyet daha sonra, İdil İlçe merkezine geri döndü.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

Selami

İyi güzel de kard3şim her şeyin de bir yeri ve zamanı vardır. İzzetinize yakışmıyor bu hal... yazık

Fuat Can

Adem Özcanerde orada! Bizler Mazlumder üyesi olarak, derneğimizde aidat ödüyorduk ve muhtemelen Adem'me de o ödenen aidatlardan bir şeyler düşmüştü! Şimdi ise, kalkıp Kürtçülük yapıyor ve Türkiyeli Müslüman halkın birliğine karşı savaşan PKK'nın destekçiliği yapıyor/yağıyorlar! Hakımız helal olmasın!!!

Görüş Bildir Bizimle Paylaş