DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Cizre'de 'iftariyelik kar'a yoğun ilgi

Cizre'de 'iftariyelik kar'a yoğun ilgi

19.06.2015 17:34:55
Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşayan vatandaşlar, iftar sofraları için Van'ın Çatak ilçesinden getirilen kara yoğun ilgi gösteriyor.

Dağların yüksek kesimlerinden getirdiği karı satan Mehmet Tunceli, vatandaşların sıcak yaz günlerinde kar serinliğiyle bir iftar geçirmesini sağlamaya çalıştığını söyledi.

Çok zahmetli bir iş yaptığını, yaklaşık 400 kilometre uzaktan getirdiği ve poşetlere koydukları karı 3 lira karşılığında sattıklarını belirten Tunceli, "Bir kamyon dolusu karı bitirmeyi düşünüyorum. Vatandaşlar, hava sıcaklığı arttıkça daha fazla kar alıyor. Cizre sıcak bir yer olduğu için insanlar iftardan sonra kar yiyerek serinliyor. Ben de bundan ekmek paramı çıkartıyorum" diye konuştu.

Kar satın alan vatandaşlardan İbrahim Can ise iftarda karla serinlediklerini ifade ederek, yaklaşık 40 derece sıcakta adeta kışı yaşadıklarını kaydetti.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdUllah uysal

Kürtler müslümandır aziz kardeşim. Müslümanlarla birlik olup yedi düvel kafirlere karşı mücadele etmeliler. Bizi biz yapan seçmediğimiz ırkımız değil hür irademizle seçtiğimiz hak dinimizdir. Ey kafir komünizm! Sen müslümanların gönlündeki Islam'ı yokedemeyeceksin, zira onu Rabbimiz koruyor...

Görüş Bildir Bizimle Paylaş
İHH Ramazan