DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

'Cinlerin tahrikiyle cinayet' davası

'Cinlerin tahrikiyle cinayet' davası

15.07.2015 14:19:55
Esenler'de "cinlerin tahrikiyle komşunu bıçaklayarak öldürdüğü" iddiasıyla yargılanan sanık Süleyman Baş, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Baş ile tarafların avukatları katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Selçuk Cengiz, geçen celse verdiği mütalaasını tekrar ederek, sanık Baş'ın 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması istemini yineledi.

Mahkeme Başkanı Mevlüt Bayraktar, sanık Baş'ın avukatı Muammer Altıntaş'ın 22 Haziran'da mahkemeye yazılı savunma verdiğini hatırlattı.

Altıntaş, dilekçedeki ifadeleri şöyle özetledi:

"Olay tarihinde cinler müvekkilimin kafasına girmiş ve akrabası Erdoğan Baş kılığında kendisine, 'Mecit senin hanene tecavüz etti' demiştir. Müvekkilim cinlerin eşi ile maktulün zina yaptığını, televizyon ekranından gösterir gibi kendisine izlettiklerini beyan etmiştir. Dolayısıyla sanık, cinlerin tahriki, yönlendirmesi ile önce evde eşine bağırarak tokat atmış ancak eşi sanığın düşmesinden istifade ederek evden kaçmıştır. Sanık daha sonra evden bıçağı alarak maktulün evine gitmiş ve bıçakla maktule saldırmıştır. Tahrikin maktulden kaynaklanması şart değildir. 3. kişi durumundaki cinlerin tahriki, yönlendirmeleri sonucunda sanığın örf ve adetin baskısı altında namusunu temizleme düşüncesi ile suç işlemesi halinde de tahrik söz konusudur.'

Müvekkili Baş'ın ne yaptığını bilmediğini anlatan avukat Altıntaş, müvekkiline ceza verilmemesini ve beraatini talep etti.

Son sözü sorulan sanık Baş, 'Önce Allah'tan sonra maktulün ailesinden ve mahkemeden affımı istiyorum. Çok pişmanım' dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Süleyman Baş'ı "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, cezayı sanığın duruşmalardaki tutum ve davranışları sebebiyle 25 yıla indirilmesine hükmetti.

İddianamede, Baş'ın, komşusu Mecit Semiz'i "kasten öldürme" suçundan cezalandırılması isteniyordu.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

dindar bir kürd

Helal olsun seni canu gonulden tebrik ederim. Ülkede Nobel alan ilk kisisin.Nobelli bir yazarin Hdp ye gururla oy verdigini soylemesi cok onemli ve degerlidir.Zeka yoksunu insanlar senin seviyene asla ulasamayacaklarini bildikleri ve irkcilik hastaligindan asla kurtulamadiklari ucin seni kotuleyeceklerdir.Ama biz Kurtler seninle gurur duyuyoruz.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş