Çin: Rusya'nın elinde ABD'yi 10 kere yok edecek silah var!

Çin’in öde gelen internet haber sitelerinden Sohu, Rusya'nın istemesi durumunda Amerika Birleşik Devletleri'ni 10 kere yok edecek silah stoğuna sahip olduğunu ileri sürdü.

14.11.2019 13:42:15

Büyük devletler arasında çok sayıda sivil halkın ölümüne yol açan silah yarışı sürerken, Çin'de yayın yapan öde gelen internet haber sitelerinden Sohu'da ilginç bir haber yayınlandı.

Sohu, Rusya'nın istemesi durumunda Amerika Birleşik Devletleri'ni 10 kere yok edecek silah stoğuna sahip olduğunu ileri sürdü.

Gazete ayrıca Rusya'nın "pek çok güçlüğe rağmen sert -kararlı tavrını korumayı başardığını ve ABD'li yetkililerin hareket alanını daralttığını" yazdı.

Sohu editörleri Ukrayna ve Suriye'deki çatışmalı ortam nedeniyle ABD'nin pek çok kere Rusya'yı vurmanın eşiğine geldiğini, ancak karşı cevaptan çekindiği için bunu yapamadığını dile getiriyor.

Gazetede çıkan değerlendirmede Rusya'nın elindeki nükleer başlıkları ABD topraklarına fırlatabilmek için Tu-160 uçaklarının yanı sıra çok sayıda balistik füzeye ve Borey sınıfı denizaltıya sahip olduğu bilgisi yer aldı.

Çinli uzmanlara göre, ABD ile Rusya arasında bir savaş çıkması durumunda kazananın kim olacağı, cevabı kısa sürede anlaşılamayacak bir soru. Bununla birlikte uzun vadede ABD'yi daha avantajlı gören uzmanlar, zaferin bedelinin ağır olabileceği kanısında.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)