SON HABERLER
Sol Ok
Sağ Ok
ANASAYFADÜNYAGÜNDEMPOLİTİKAEKONOMİÇEVİRİGEZİSPORSAĞLIKTEKNOLOJİKÜLTÜRYAŞAMEMLAKFOTOVİDEOEN

Çin normal hayata dönüyor mu?

Korona virüs salgınının başlangıç noktası olan Çin'de kapalı olan fabrikalar tekrar açılmaya başlıyor.

Çin normal hayata dönüyor mu?
22.5.2020 17:48:33

Koronavirüs dünyadaki etkisini artırırken, salgının merkez üssü olan Çin'in Hubei bölgesinde ise kapanan fabrikalar yeniden açılıyor. Çin'in toplam otomotiv üretiminin yüzde 10'unu karşılayan bölgedeki fabrikaların 1 aydan fazla kapalı kalması markalara ciddi zararlar yaratırken, bantların dönmeye başlaması ile birlikte de yeni endişeler ortaya çıktı.

Her ne kadar 11 Mart itibariyle bölge genelinde üretimin yeniden başlaması beklense de, üreticilerin elinde gerekli hammaddenin olup olmadığı ve nasıl tedarik edileceği henüz belirsizliğini koruyor. Ayrıca, şirketlerin çalışanların sağlığından endişe ettiği ve Çin'in diğer eyaletlerindeki farklı uygulamaların da ülke içindeki ticareti sekteye uğratabileceği yönünde kaygılar da dile getiriliyor.

Hubei bölgesinde fabrikası bulunan Dongfeng, General Motors, Honda, PSA ve Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı gibi üreticilerin Çin'de 100 kadar tedarikçisinin olması ise endişeleri artırıyor. Her ne kadar Honda, Nissan ve Dongfeng gibi markalar bölgede üretime yeniden başlamaya hazırlansalar da, endişelerini yüksek sesle dile getirmekten çekinmiyorlar.

GÜNÜN ÖZETİ

    YORUM YAZ
Foto Galeriler Videolar Günün Özeti
TİMETÜRK SON HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİMETÜRK AJANS HABERLERİ
SON YORUMLANANLAR