DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çin'deki patlamaya soruşturma

Çin'in kuzeyindeki liman kenti Tiencin'de bulunan depodaki patlamayla ilgili 11 yetkili hakkında soruşturma açıldığı bildirildi.

7 Yıl Önce
2015-08-27 09:30:22

Şinhua ajansının Çin Yüksek Savcılığına dayandırarak verdiği haberde, aralarında Tiencin Belediyesi Ulaşım Komisyonu, devlete ait Tiencin Liman Grup Şirketi başkanlarının bulunduğu 11 yetkiliye, "ihmalkarlık ve yetkisini kötüye kullanma" suçlamalarından soruşturma açıldığı belirtildi.

Patlamaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Tiencin'deki Rui Hai Uluslararası Nakliyat Şirketi'nin bünyesinde bulunan kimyasal maddelerin tutulduğu depodaki patlamanın ardından, şirketin Başkanı Yü Şüevey ve Başkan Yardımcısı Du Şışüen ile gözaltına alınanların sayısının 12'ye ulaştığı ifade edildi.

Tiencin kentinin liman bölgesinde tehlikeli maddelerin tutulduğu lojistik deposunda 12 Ağustos'ta meydana gelen patlamada 139 kişinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Bölgede çevre ve kimyasal temizlik çalışmaları devam ederken patlama nedenine ilişkin soruşturma devam ediyor.

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

abdullah

yıllardır nice kişiyi habis ve pis fikirleriyle aldattılar.çok geçte olsa yerinde bi karar.bunlardan farklı renk ve desenlerde türkiyede epey çok medyacı var.iran çok fazla ajanını türkiyenin bi çok kurumuna yerleştirmiş durumda.siyasetten tutun medyaya vakıflardan tutun cemaatlere bi çok kurum kripto irancılarla dolu.bunlar gerçek yüzlerini takiyye yaparak gizliyorlar her renk ve kılıfa girebiliyorlar.şayet bunlara dikkat edilmezse bunlar fetoya rahmet okutacak cinsten yıkımlara sebep olurlar.ey iran güzel vatanımızdan defol.

Görüş Bildir Bizimle Paylaş