Çin'de 5 bin hayvan ölü bulundu

Çin'de tavşan, kedi ve köpek gibi canlı hayvanların bir depoda bir hafta boyunca aç bırakılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

01.10.2020 17:18:16

Çin'de 5 bin hayvan ölü bulundu

Çin'de  tavşan, kedi ve köpek gibi canlı hayvanların bir depoda bir hafta boyunca aç bırakılarak öldürüldüğü ortaya çıktı.

Çin'in Henan bölgesindeki Luohe şehrinde bir lojistik tesisinde bulunan depolarda en az 5 bin evcil hayvan ölüsü tespit edildi. Karton veya metal kutularda bulunan hayvanların arasında tavşan, kedi ve köpek gibi hayvanların yaklaşık bir hafta boyunca aç ve susuz bırakıldığı belirtildi.

5f75e05b5542851bbc433de9

Açlıktan ve susuzluktan öldüler

Hayvan kurtarma grubu Utopia'nın sorumlusu, karşılaştığı ortamı “cehennem gibi” diye açıklamaya çalışırken, "Tesis zaten ölmüş olan binlerce hayvanla dolu nakliye kutularıyla doluydu. Tüm yer çürümüş beden kokuyordu. Açlıktan ve susuzluktan öldükleri çok açıktı" ifadelerini kullandı.

Sadece yüzden fazla hayvanın canlı olarak bulunduğu tesiste, Hua ve beraberindeki 20 gönüllünün yaklaşık 200 tavşan, 50 kedi ve köpek kurtardığı ve bunların kritik durumda olarak veteriner kliniklerine götürüldüğü belirtildi.

Lojistik şirketinin sevkiyatı imzalamayı reddetmesinin ardından hayvanların günlerce depoda terk edilmiş olabileceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR (0)