DİĞER İÇERİKLER

SOSYAL HESAPLAR

Çilek Mobilya'dan öğrencilere uygulama atölyesi

Çilek Mobilya'dan öğrencilere uygulama atölyesi

7 Yıl Önce
2015-05-28 17:56:48
Çilek Mobilya tarafından tam donanımlı hale getirilen Uludağ Üniversitesi (UÜ) İnegöl Meslek Yüksekokulu Mobilya Dekorasyon Bölümü Atölyesi'nin hizmete girmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Sektörde yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamayı amaçlayan Çilek Mobilya'nın, UÜ İnegöl Meslek Yüksekokulu ile yapılan iş birliği çerçevesinde tadilatını üstlendiği bin metrekarelik atölyenin açılışı gerçekleştirildi.

Mobilya ve dekorasyon alanında donanımlı sistemlere sahip atölyede firmanın mevcut modeli olan "yalın üretim" uygulamasına yönelik teknik destek de verilecek.

Çilek AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Çilek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, UÜ İnegöl Meslek Yüksekokulundan mezun 25 kişinin, bünyelerinde çalıştığını söyledi.

Mobilya sektörü adına önemli bir projeye destek verdiklerini belirten Çilek, şöyle konuştu:

"Mobilya Meslek Yüksekokulunun tercih edilmesinde, daha nitelikli öğrencilerin tercih etmesinde bir vesile olabileceğimizi düşünüyorum. Yine 2008 yılında Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) olarak, meslek liselerinin mobilya dekorasyon bölümleri tercih edilsin diye Türkiye'de bulunan 367 meslek lisesinin mobilya bölümünün tercih edilmesi için afişler hazırladık. El ilanları da yaptık. Ara elamanı ihtiyacımızın tamamlanması için bir çalışma başlattık. Onun da faydalarını bugünlerde yavaş yavaş görmeye başladık. Çilek ekibi içerisinde atölyenin hazırlanmasında destek olan ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bize bütün bu çalışmaları yapma fırsatı veren üniversitemizin görevlilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun."

Bu yazı Timeturk.com'dan alınmıştır.

YORUMLAR (0)

yasemin sinanoglu

Kumanya için teşekkür ederim inşallah zekatlarınızıda bekliyoruz Allah razı olsun

SON VİDEOLAR

Görüş Bildir Bizimle Paylaş